Наука шукає в космосі планету для майбутньої еміграції. Обіцяють знайти за чотири роки. А от пошук братів по розуму стає все менш прогнозований.
– Пошук планет-близнюків Землі мотивований сприятливою кінцевою перспективою. Я вірю, що дуже скоро ми знайдемо планети зі сприятливими умовами для розвитку життя, – заявив професор Женевського університету Мішель Мейор, який очолює команду вчених-однодумців з пошуку у Всесвіті планет аналогічних нашої.
Саме цей учений в 1995 році першим виявив позасонячних «Землі». А на сьогодні їх відомо вже більше чотирьохсот. Всі вони відкриті лише за якісь 15 років спостережень.
– Ми все ближче наближаємося до перспективи знайти позаземної об’єкт, що підходить для життя людей, – стверджує вчений. – І це стало можливо завдяки швидкому технологічного прогресу, що дозволяє вести систематичні і все більш детальні спостереження за об’єктами, що знаходяться поза межами нашої Сонячної системи. Про це пише 26 січня видання The Telegraph.
Єдиний сумнів, що гризе вченого, це те, що навряд чи дуже швидко знайдеться планета, заселена розумними істотами. Принаймні, все, виявлені дотепер – надто великі, щоб на них могли виживати взагалі живі істоти. Все це женевський професор розповів, виступаючи на конференції Королівського наукового товариства на честь 50-річчя пошуку позаземного розуму (SETI). Аудиторія при цьому була заповнена самими серйозними людьми – працівниками НАСА, Європейського космічного агентства та Управління ООН з питань космічного простору.
– Великі планети, – доповів Мейор, – найімовірніше, мають дуже активні тектонічні плити, що перетворює їх в сильну турбулентну середу. На сьогоднішній день, маса найменшою з знайдених екзопланет – в 1, 7 рази більша за масу Землі. Іншим ключовим фактором, – говорить професор, – є відстань від зірки, навколо якої обертається ця планета. Якщо занадто близько, то вона буде дуже гарячою, а, отже, вся вода з її поверхні випарується, а якщо дуже далеко – то це буде крижана пустеля. Але Мейор вважає, що «Кеплер» – космічний корабель НАСА, який проводить найбільші дослідження за межами земної атмосфери за допомогою телескопів, рано чи пізно знайде шуканий об’єкт, що відповідає необхідним критеріям. Телескоп працює на орбіті навколо Сонця з березня 2009 року і орієнтований на щільну область сузір’я Оріон в спіралі Чумацького Шляху. Він моніторить більш ніж 100 000 зірок кожні півгодини і реагує на зміни в яскравості зірок, викликані лише малими планетами, такими, як Земля.
Сучасні апарати можуть знаходити екзопланети, тільки коли ті проходять повз своїх зірок і на зірках утворюються чорні «точки», якими і є ці планети. Якщо, наприклад, в безпосередній близькості від зірки пройде планета-гігант, така як Юпітер, то світність зірки знизиться приблизно на 1 відсоток, якщо – планета, аналогічна Землі, то – лише на 0, 0000086%. Професор Мейор назвав терміни, протягом яких мети буде досягнуто: – Сподіваюся, що протягом чотирьох років «Кеплер» знайде планету такого ж розміру, як Земля, що знаходиться в «житловій зоні», – говорить учений.
news.ukrhome.net