Загальні поняття про кухню та їжу.

Їжа потрібна для нормальної життєдіяльності організму. Вона містить різні поживні речовини — білки, жири, вуглеводи,.вітаміни, мінеральні солі. Їжа буває тваринного і рослинного походження.

Науку про харчування, про приготування їжі називають кулінарією. Приготуванням їжі займаються кухарі, кулінари, кондитери. Приміщення, в якому готують їжу, називають кухнею. Кухня повинна . бути світлою, чистою, просторою.

Характер вибору обладнання кухні залежить від її призначення та розмірів, наприклад якщо замовити кухню по індивідуальному дизайну то вона буде набагато комфортніша, а якщо розгланути На великих підприємствах громадського харчування кухню, то вона часто складається з кількох приміщень, кожне з яких має певне призначення (для первинної підготовки продуктів, для їх приготування, для борошняних і кондитерських виробів, мийна і т. д.).

Обладнання (інструменти, пристрої, посуд, столи, плита тощо) розставляють у кухні в такому порядку, щоб було зручно ним користуватися.

Кухонний посуд сортують на чайний і столовий; столові прибори зберігають у спеціальних ящиках з комірками, каструлі та інший інвентар — на полицях шафочок.

Під час приготування їжі треба додержувати правил особистої гігієни та санітарно-гігієнічних вимог до обробки продуктів.