Ритя колодязів — основи.

криниця копка

криниця копкаРитя колодязів називають шахтними. Їх риють на невеликій глибині в 15-20 м, а тому шахтні колодязі можна влаштовувати тільки тоді, коли вода цього неглибокого водоносного шару чиста. Стінки шахти дозволено робити з дерева, каменю, цегли, бетону.

Щоб уникнути забруднення на колодязь в надземні частини ставлять будку і встановлюють вивідну трубу, по якій наливається в відра вода. Також для кращого обслуговування та використаня навколо вкладають тротуарну плитку. Підйом води проводиться за допомогою насоса або відра, прив’язаного до валіка.

Зруб колодязя на глибину 2-3 м від поверхні повинен бути обкладений шаром глини товщиною в 0,5-0,75 м-так званий «глиняний замок», який не пропускає забруднення. Поверхня «глиняного замка» з ухилом в бік від колодязя повинна бути вимощена тротуаром.

Для отримання води з глибших водоносних шарів вигідніше застосовувати буріння. Грунт бурят, утворюючи щілину, стінки якої закріплюють обсадними трубами, а всередині їх прокладають труби бурового колодязя. Вода з водоносного шару надходить в буровий колодязь через трубу-фільтр. Іноді подібна дія займає кілька днів і щоб було комфортно перебувати на ділянці робочим, а так само їх проживання, може бути в нагоді послуга оренди будівельних вагончиків.

Колодязь повинен бути віддалений не менше ніж на 50 м від вигрібних і помийних ям.

Полоскання білизни і водопій худоби у колодязя забороняється.

Необхідно, щоб колодязь знаходився на огородженій території і щоб доступ до нього дітям був заборонений.

Якість колодязної води повинна регулярно контролюватися органами санітарного нагляду.