Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Чи впливає хобі на кар’єру.

хобіНі, звичайно, не у кожного, але у багатьох є хобі. У кого-сь воно просте і поширене, наприклад, квітникарство або рибалка. У кого-сь рідкісне і дороге, наприклад колекціонування старовинних автомобілів. У деяких хобі взагалі немає, але ми сьогодні не про це.

Хобі — це рід діяльності, який є ще одним прекрасним джерелом отримання задоволення і морального задоволення. Задоволення дійсно тільки моральне, так як ні про які заробітки не може бути й мови. Навіть навпаки, нерідко доводиться викладати суму грошей на підтримку свого захоплення. У кожної людини ця грошова сума своя.

Психологи вважають, що хобі є необхідною складовою щастя і гармонії з навколишнім світом. Помічено також, що хобі не повинно бути пов’язане з робочими процесами. Якщо потяг плавно перетікає в спосіб заробітку, то воно виходить з розряду захоплень, так як вже не доставляє колишнього задоволення. Хобі — це така собі гра, відпочинок, творчість. Якщо професійна сфера та сфера захоплень людини не стикаються, вона стає більш різнобічно розвиненою, більш енергійною і інноваційною. У чому секрет — мозок працює в декількох напрямках і не зациклюється на чомусь одному. Та й зміна діяльності — найкращий спосіб розслабитися.

З точки зору взаємин між професією і хобі можна виділити дві тенденції. У першому випадку люди тяжіють до захоплень, які радикально відрізняються від діяльності на роботі. Вважається, що люди сидячої роботи прагнуть проводити дозвілля активно — плавати, кататися на лижах, на велосипеді. Це закономірно, так як недолік руху на роботі позначається на самопочутті. Щоб бути в тонусі, люди знаходять собі активні види хобі.

Друга категорія — це люди, у яких робота і захоплення тісно пов’язані. При цьому велика частина таких людей — підприємці. Коли робота стає сенсом життя, ніякі хобі вже не врятують. Хоча у бізнесменів можуть бути і два, і три захоплення.

Хобі відмінно справляється з повсякденною рутиною і позбавляє людину від нудьги і одноманітності. Наявність хобі розцінюється як плюс, з якого боку не глянь. Найчастіше на співбесіді задають питання: чи є у вас якесь захоплення? Метою цього питання не є виявлення конкретного хобі. Сам факт того, що у людини є хобі, характеризує її з позитивного боку.

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: