Підготовка для установки садових доріжок.

Підготовка для установки садових доріжок і тротуарної плитки.

Роботу слід починати з того, що б підготувати поверхню землі, зробити всі виміри і перевірки. Перш за все, потрібно дізнатися про склад грунту, а так само глибину грунтових вод. Крім того, знайте, що зазвичай земля у весняний і літній періоди висихає, а, отже, вмощується, а значить, ґрунтові води піднімуться, тому потрібно з огляду на цей факт, розташовувати верхній шар доріжок, тобто лицьовій матеріал, трохи вище рівня землі, хоча б на 3 сантиметри. Крім того, подумайте про те, що б відводити осадові води, для цього можна зробити, як мінімум, ухил доріжки вліво, або вправо до 5%.

До підготовчих робіт так само відноситься і вибір матеріалу. В цьому плані дуже популярні сипучі матеріали, так як вони досить дешеві, крім того, їх легко можна доставити за допомогою навантажувача (продаж/ ціна). Сипучий матеріал являє собою щебінь, гравій, бита цегла тощо. На жаль, такий матеріал далеко не найкрасивіший для цих цілей.

Інша справа — тротуарна плитка. Така плитка має товщину від 5 сантиметрів, з шорстким покриттям на лицьовій стороні, що запобігає ковзанню. Таке укладання тротуарної плитки зазвичай проводитися на фундамент, який робиться із звичайного утрамбованого піску. У деяких місцях, наприклад, де часто ходять, або просто стоять, плитка фіксується розчином, для додаткового зчеплення.

Рідше використовують дерев’яні доріжки, які при правильному підході теж дуже красиво виглядають. Такі доріжки зазвичай викладаються на сипуча підставу. Для того, що б дерево довго служило і не втрачало зовнішній вигляд, його обробляють кількома захисними розчинами.