Про освітлення подій на Майдані.

Чим більше  часу проходить від подій в 2014 р. на Майдані, тим більше проросійські  масмедія  очорняють ті події.
Наприклад, стаття «Молния! За расстрелом «Небесной сотни» стоят Пётр Порошенко и Виталий Кличко – новое расследование» видавництва «Голос Правды».
Прочитавши цю статтю перший раз — емоції зашкалюють, бо це ятрить свіжі рани. Але потім згадавши всі ті події і інформацію з різних джерел пробуєш аналізувати.

 1. За всіма тими подіями на Майдані стояли сили, які мали великі ресурси (це не тільки кошти а і інституції планування і відповідно підготовленілюди). Янукович, Порошенко, Кличко-це тільки маріонетки, на яких ці сили могли впливати. Так у них небуло ні навиків по плануванню, ні відповідних структур, ні відпрацювання реалізації таких грандіозних подій.
 1. Події розвивались по певному сценарію, який періодично коректувався. Є тільки дві держави, які могли розробити такий сценарій, і у яких є  напрацювання у цій царині, це США з Євросоюзом і Росія.
 1. Автори цього сценарію прекрасно розуміли міжнародне значення цих подій і готовились до них заздалегідь, розгойдуючи ситуацію.
 1. У авторів цього сценарію була конкретна мета, це завоювати Україну, її ресурси.
  Почнемо з СШАтаЄвросоюзу.
 1. Офіційні представники США і Євросоюзу відкрито відвідували Майдан. Вони також  брали участь в переговорах між представниками Майдану, опозиції і Януковичем. Ними був підписаний документ про вирішення протистояння мирним шляхом і гарантії Януковичу.
 1.  США,підчас подій в Криму і на Донбасі,заявилищоне будуть вмішуватись у конфлікт (чим спровокувала Росію на пряме захоплення території).
 1. США і Євросоюз офіційно виділяли гранти громадським організаціям. Та не пам’ятаю щоб ці організації брали участь в подіях на Майдані.
 1. Лідери опозиції під час подій на Майдані не відвідували США чи Євросоюз.
 1. Чи купували США і Євросоюз наші заводи чи масмедія? Не пригадую.
 1. Чи проводили масмедійне зомбування населення? Такі випадки невідомі.
 1. Чи працювали самостійно масмедія США, Євросоюзу в радіо просторі України? Самостійно ні, але раз в тиждень транслювався на протязі півтора, дві години «Голос Америки».
 1. Чи провокували США в Україні протистояння гаслами, типу ви фашисти? Не пригадую.
 1. Чи нав’язували США та Євросоюз нам свої символи? Не пригадую.
 1. Чи нав’язували нам США і Євросоюз трактування нашої історії? Не пригадую.
 1. Чи нав’язували США і Євросоюз нам свою релігію? Не пригадую.
 1. Чи призивали США і Євросоз, сусідні з Україною держави до захоплення  прилеглих частин України. Ні.
 1. Яка могла бути мета США і Євросоюза в цих подіях? Приблизити НАТО до кордонів Росії? Приблизити Україну до Європи? Захопити Україну, її ресурси? Євросоюз до цього часу не планує приймати, в свої ряди, Україну, хоч більшість населення за.

Росія.

 1. Офіційні представники Росії не відвідували Майдан, але за лаштунками постійно відвідували Януковича.
 1. Янукович під час подій на Майдані відвідував Росію (Сочі).
 1. Офіційний представник Росії разом з представниками Євросоюзу брав участь в переговорах між представниками Майдану, опозиції і Януковичем, але відмовився підписати документ про вирішення протистояння. Тобто Росія не була зацікавлена у мирному врегулюванні цих подій.
 1. Росія неофіційно фінансувала партій, такі як комуністична, ПР та громадських організації типу «Оплот», багато членів з них брали активну участь у подіях на Майдані (тітушки). В подальших подіях вони були не тільки членами а і організаторами, під керівництвом Москви, терористичних угрупувань.
 1. Росія вже давно нав’язала нам РПЦ і хоче розширити її вплив (поїздки Кирила, хресні ходи). Також згадаймо: https://www.obozrevatel.com/society/10759-vmeste-s-kgb-ekspert-rasskazal-kak-moskovskaya-patriarhiya-borolas-s-natsionalnoj-tserkovyu-v-ukraine.htm

Підпорядкована Кирилу УПЦ МП під час цих подій, де відкрито а де, не афішуючи, підтримує терористичні угрупування і всі дії Росії по захопленню українських земель.

 1. Росія періодично провокувала конфлікти в Криму (Тузла, не узгоджене збільшення військ і їх переміщення, захоплення маяків і інше).
 1. Росія, через створені нею партії і організації (ПР, партія Вітренко і др.), постійно розділяла і протиставила українців (наприклад під час виборів Ющенка на Донбасі появились гасла-фашист і др.).
 1. Партія  регіонів, не без координації з Москви пробувала створити Південносхідну автономію на зборищі в Сєверодонецьку. Це були попередні треніровки Кремля по розвалу України.
 1. Російскі високопосадовці і депутати  (наприклад Жириновський) періодично призивали сусідів забрати в України частину території. Заяви Путіна – що Україна це штучно створена держава.
 1. Росія постійно нав’язує нам свої символи (георгіївська стрічка і др.).
 1. Росія постійно нав’язує нам свої міфи, російську (надуману чи ні) історію, російську мову як другу державну. При цьому, Путін не одноразово заявляє: границя Росії закінчується там де закінчується російська мова (зверніть увагу на слова «де закінчується російська мова» а не де закінчується російська земля чи живуть російські громадяни).
 1. Росія купила в Україні ряд виробництв і зробила їх банкротами, щоб знищити конкурентів (Львівський автобусний завод, Лукор в Калуші і інші).
 1. Ряд наших масмедія повністю чи частково під впливом Росії, а їх керівники зросійщені.
 1. В Україні, до недавна, вели передачі російські телеканали, які підігрівали сепаратистські настрої.
 1. Росія направила додаткові воєнні кораблі з Балтики ще в 2013 році, які прибули до Криму майже в момент його захоплення «зеленими чоловічками».
 1. Мета Росії це забрати Крим і примусити Україну до зближення і об’єднання з Росією.

Блискавичне захопленням і приєднанням Криму до Росії та інтервенція в Донбасі показали що це не експромт а реалізація Росією зарані підготовленого плану. Таким чином це також підтверджує, що Росія була і є головним ляльководом в катастрофічних подіях послідніх років в Україні. Росія готовила протестний ректорат як проти опозиції так і проти Януковича. Вона періодично понижала рейтинг Януковича (не тільки відмова в послідній момент від євроінтеграції а і інші події), щоб організувати його заміну на ще більш проросійського керівника. Та події на Майдані прискорили падіння Януковича і пішли не по сценарію Кремля. Тому Москві і не удалося повністю реалізувати свій, зарані підготовлений, сценарій. Більше того, із-за подій на Майдані, Москва почала прискорювати реалізацію свого плану і допускати політичні і воєнні помилки, це змусило світове товариство виступити проти Росії і помагати Україні. А Україні це дало змогу оговтатись і організувати супротив.
Щоб якось відбілитись, Кремль в проросійських масмедія постійно запускає фейки, якими хоче очорнити як події на Майдані так і їх учасників і знівелювати свою злочинну агресію.
Та тепер не тільки передові  країни світу а навіть зросійщені українці все менш і менш вірять фейкам Москви.
 
Автор Т. Дем’янчук, к.т.н.