Новий рік та новорічний стіл в українців.

Цього року абсолютна більшість українців зустріне зимові свята вдома, при цьому їх святковий стіл прикрасять власноруч приготовані страви. Такими були результати cross-country дослідження, яке провела компанія Ipsos InnoQuest, в рамках котрого були проаналізовані святкові вподобання мешканців України, Грузії, Естонії, Литви, Латвії та Росії у період Нового року та Різдва.
Як показують результати дослідження, багаторічні традиції зустрічі Нового року у країнах суттєво не змінились, але це свято буде більш привабливе якщо відповідгно оформити стіл і тут свічки і підсвічники як ось ці http://www.ru.all.biz/svechi-i-podsvechniki-bgg1067837 можуть бути найкращими помічниками. Максимальна схожість новорічних планів – в українців та грузинів. Наприклад, відзначати свята у сімейному колі планує трохи більше, ніж половина наших громадян і 77% грузинів, при цьому подібний вибір роблять усього лише чверть естонців та латвійців. До того ж, саме серед мешканців Прибалтики найменша кількість прихильників домашнього святкування (цей формат обирає лише кожен третій житель Латвії), при цьому 91% українців та 92% грузинів святкують вдома.
Стосовно гастрономічних уподобань: українці не уявляють Новий рік без запеченого чи смаженого м’яса, насичених салатів з майонезом та різноманітних сирів. Запивати гастрономічні вишукані страви майже половина співвітчизників планує вином, третина – коньяком чи бренді. Цікаво, що лише кожен шостий українець надає перевагу шампанському, менше його люблять тільки грузини – у якості святкового напою його обрали лише 9% респондентів цієї нації, надавши перевагу вину (понад половина опитаних). Дивовижним виявився той факт, що шампанське посідає останнє місце у списку улюблених напоїв на Новий рік серед респондентів усіх шести країн, що брали участь у дослідженні. При цьому горілка, всупереч поширеній думці, посідає лише четверте місце.
Подібні до українців гастрономічні вподобання у росіян та грузинів: тут основу новорічного столу складуть ті ж салати з майонезом та м’ясом. А от половина мешканців Прибалтики воліє додавати у святковий раціон більше виробів з борошна та солодощів: так, різноманітна випічка прикрасить урочистий стіл 59% латвійців і 52% литовців. Менш за все тут люблять сири: у якості новорічного частування їх обрали лише 24% литовців та 34% латвійців.
Не дивно, що за такого різноманіття смаженої і висококалорійної їжі та великої кількості алкоголю майже половина опитаних українців та грузинів обрала «Боржомі» як найкращий спосіб позбавлення організму від можливих наслідків новорічного застілля (переїдання, важкість, дискомфорт у шлунку, печія). Окрім того, результати дослідження показали: кожен другий українець п’є «Боржомі», щоби впоратись із похміллям.
Нагадаємо, соціальна ініціатива з розвитку гастрономічної культури ТМ «Боржомі» стартувала у квітні. Головна мета ініціативи – сформувати гастрономічну культуру в Україні, прищепити навички правильного споживання та поєднання продуктів та напоїв.