Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Як вибрати якісну постільну білизну?

Часто якісну постільну білизну важко відрізнити від її неякісного «двійника». І те й інше на перший погляд виглядають абсолютно однаково. Але ж так не хочеться викидати гроші на вітер! Як же відрізнити якісну білизну від її дешевої підробки?
Чимало інформації може дати етикетка. Вона обов’язково повинна містити:
— Марку виробника і його контактні дані (телефон та поштову адресу);
— Процентний склад тканини. Майте на увазі, часто інформація про зміст синтетичних волокон надрукована крихітними буквами на непримітному місці етикетки, так що будьте уважні;
— До комплекту якісної білизни повинна додаватися її схема з позначеними розмірами кожного виробу;
— На етикетці неодмінно повинна бути табличка з умовними позначеннями по догляду за виробом (як прати, як гладити, сушити і т.д.)
— Етикетка повинна бути добре пришитою і якісно видрукувана. Погано видрукуваний і на швидку руку приклеєний ярличок — вірна ознака поганої якості речі.
Після уважного ознайомлення з етикеткою переходимо до власне огляду тканини. Якщо полотно просвічує, життя його — максимум до третього прання. Деякі виробники вказують на етикетці і число тканинних переплетень на одиницю площі. Сама наявність цієї цифри на ярлику увазі особлива якість полотна. Для батисту норма цього показника близько 25, бавовни та льону — більш 60, а у шовку або сатину ще більше — як мінімум, 65.
Тепер оглядаємо виворітні шви. Для постільної білизни хороший виробник застосовує спеціальний білизняний шов. Якщо шов звичайнісінький, та ще й кінчики ниток стирчать — не беріть. Розповзеться після другої ж прання. Зверніть увагу — постільна білизна хорошої якості не може бути зшита посередині, так як її завжди виготовляють з цілісного відрізу тканини.
Якими нитками зшита тканина? Погана білизна — погані і нитки. Неміцні, тонкі, що не збігаються по тону з тканиною нитки — вірна ознака халтури.
Не полінуйтеся понюхати купуєму білизну. Якісна тканина не може пахнути фарбою, і вже, тим більше, линяти. До речі, одне зазвичай пов’язане з іншим — запах фарби увазі неміцність барвника, який миттєво опиниться в мильній воді, а до цього — на вашій шкірі. Також можна спробувати гарненько потерти лицьову сторону долонею — рука від цього не повинна фарбуватися. Інакше під час відпочинку на такому «Бельїшку» ви будете також забарвлюватися фарбою, і не сумнівайтеся — така фарба неодмінно буде отруйною. Дешевих і нешкідливих тканинних барвників не буває.
Якщо тканина гідно витримала всі нехитрі випробування — не сумніваємося і беремо! А якщо (таке буває) продавець не дає нормально оглянути комплект, або відговорюється, що, мовляв, білизна наглухо запечатано, беріть, як є — проходите повз. Не витрачайте свої гроші і своє здоров’я — воно у вас одне.

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: