Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Великі пожежі на території Городоцького району.

Великих пожеж на території району було декілька. Особливо складною була пожежа на території Городоцького району в грудні 1964 р. – її гасили майже тиждень. На складі цукрового заводу, де зберігалась готова продукція , яруси мішків перекинулись і обірвали силовий електричний кабель. Від короткого замикання загорівся цукор. Коли цукор горить і на нього потрапляє вода, в результаті хімічної реакції виділяється спирт, а горіння супроводжується синім полум’ям. Щоб гасити пожежу, копали траншею для відведення палаючої рідини.
Надзвичайно складні кліматичні погодні умови – мороз, вітер і сніг значно ускладнювали роботу пожежників. Особливо відзначилась у гасінні цієї пожежі заступник начальника відділу пожежної охорони Старчеус Надія Василівна, яка була нагороджена урядовою нагородою. Складною була пожежа на міжрайбазі облспоживспілки – її гасили на протязі 2-х днів – згоріло багато коврів, інших матеріальних цінностей. Пожежа виникла через підпал, щоб скрити матеріальну недостачу. Крім цього мали місце пожежі і на об’єктах народного господарства як району, так так і самого міста.
Можна назвати працівників, які багато сил віддали справі розбудови пожежної охорони Городоччини: насамперед Іван Семенович Коваль. який працював начальником служби державного пожежного нагляду району. Окремо хочеться згадати про Петричко – надзвичайно мудра і відповідальна людина, учасник війни. Він не мав освіти, але дуже грамотно та професійно виконував свою роботу – приходив додому після пожежно – тактичних обстежень об’єктів народного господарства і своїй дружині начитував приписи, вона йому писала і він вручав їх керівникам об’єктів. Кожна наглядова справа була ідеально виконана, оформлена, підшита, доведено до кінця виконання приписів, накладання штрафів. Нажаль, він трагічно пішов з життя, працюючи вже начальником пожежної охорони с. Спасівка Городоцького району.
Великий внесок у справу розвитку пожежної охорони Городоччини вніс Кучерявий Олександр Іванович, який довго очолював службу державного пожежного нагляду, пізніше і державну пожежну частину по охороні Городка і Городоцького району. Слід відмітити, що в цьому напрямку плідно працювали начальник Городоцької ППЧ Кульчицький Йосип Сигизмундович та начальник сатанівської ППЧ Приймак Василь Миколайович.
Багато зробив і робить сьогоднішній начальник районного відділу надзвичайних ситуацій Іскрюк Сергій Анатолійович, який багато сил докладає для створення матеріально – технічної бази, приведення до належного стану об’єктів, надзвичайно відповідальна посадова особа і завжди на передньому краї боротьби з надзвичайними ситуаціями.
Городоцький район особливий тим, що у ньому є курортна зона – смт. Сатанів. Це накладає додаткове навантаження на начальницький склад як служби дежпожнагляду, так і відділу надзвичайнх ситуацій, так як перебування людей вимагає до себе посиленої уваги, щоб не допустити пожеж на об’єктах відпочинку. лікування, перебування людей в санаторіях».