Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Що вплине на відносини України і Європи.

Відмова України від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом відбитися на відносинах Києва і Вашингтона , у той час , як вдалий результат майбутньої зустрічі у Вільнюсі відкриє нові кордони в двосторонніх відносинах США і України . Про це в інтерв’ю «Голосу Америки » заявила заступник держсекретаря з європейських та євразійських справ Вікторія Нуланд .
У четвер сенатський комітет з іноземних відносин провів слухання по ключових моментах «Східного партнерства». Обговорювалися перспективи участі України , Білорусі , Грузії , Вірменії та Азербайджану. Зокрема , Нуланд заявила , що дозвіл Юлії Тимошенко лікуватися за кордоном , є обов’язковою умовою підписання угоди про асоціацію , а президент України Віктор Янукович може помилувати Тимошенко і без санкції парламенту.
У той же час експерт інституту Пітерсона Андерс Аслунд вважає , що президент України Віктор Янукович не помилує Тимошенко без серйозних правових підстав. У свою чергу віце -президент Атлантичної Ради Деймон Вілсон зазначив , що Янукович не проявляє рішучості як у подоланні виборчого правосуддя , так і у звільненні Тимошенко.
У бесіді з «Голосом Америки» Нуланд зазначила , що десять днів тому вона побувала з візитом на Україну і передала президенту Віктору Януковичу листа від держсекретаря США Джона Керрі.
У листі відзначається не тільки успіх України з виконання низки умов Євросоюзу на шляху до підписання угоди про асоціацію , але і заклик про інтенсифікацію відносин Києва і Вашингтона в разі вдалого результату зустрічі у Вільнюсі.
Раніше , під час візиту на Україну , Нуланд заявила , що « Україна зробила свій вибір» і що цей вибір зроблено на користь Європи.
Вона підкреслила , що США підтримують Україну на її шляху з виконання критеріїв і вимог , які залишається здійснити для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом , а також створення зони вільної торгівлі.
« Якщо ж Україна не задовольнить умови , то це покаже її вибір , який вона робить щодо правосуддя та інших речей , і це, зрозуміло , вплине на наші відносини» , — зазначила Нуланд у розмові з « Голосом Америки».
Голос Америки