Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

У США помер перший в історії громадянин світу Гаррі Девіс

Голова земної кулі.
Перший в історії людства самопроголошений громадянин світу Гаррі Девіс помер в США 24 липня 2013, не доживши трьох днів до свого 92-го дня народження. Девіс був головним ініціатором випуску паспортів громадянин світу, один з яких він переслав засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу, а інший — за кілька днів до смерті — відправив застрягшому у московському «Шереметьєво» Едварду Сноудену.
Майбутній перший громадянин світу народився в американському штаті Мен, в сім’ї Хільди і Мейера Девіс. У 1940 році він закінчив Єпископальну академію в Пенсільванії і вступив до Технологічного інституту Карнегі на театральний факультет, а також почав виступати в бродвейських постановках. Далі в долю Девіса невблаганно втрутилася Друга світова війна. Молодий чоловік був призваний до армії і став пілотом стратегічного бомбардувальника B-17 — ці літаки серед військових отримали прізвисько «Літаюча фортеця».
Про корисність паспортів, які в дар від Девіса отримали нинішні борці з системою Ассанж і Сноуден, також можна судити з різних точок зору. Досить очевидно, що в умовах цинічної дійсності ці документи навряд чи допоможуть їм вислизнути від довгих рук американських спецслужб. З іншого боку, якщо Сноуден за допомогою паспорта WSA зможе нарешті покинути Росію (а подібних прецедентів, судячи з фото на сайті організації, було як мінімум два), то це буде для нього безцінним подарунком. Особливо з урахуванням того, що Еквадор, куди в числі інших країн колишній співробітник ЦРУ сподівається виїхати, офіційно визнає паспорти WSA, тобто з в’їздом у Сноудена проблем бути не повинно.
Лента.ру