5 порад, як подолати шок від трагедії.

В зв’язку з почастішанням терористичних актів та вибухів в Бостоні, американський медичний журнал Health дає рекомендації, як боротися зі стресом після трагічних пригод.
Коли відбувається безглузда трагедія, така, як вибухи, які вбили трьох людей і поранили, що найменше, 170 під час бостонського марафону, вона може мати психологічний вплив на людей — як близьких, так і далеких від події. І іноді люди не знають, як подолати цей вплив, особливо коли ЗМІ нескінченно висвітлюють подію. Але головне коли людина впевнена то її і стреси не страшні.
Ось деякі поради експертів, як перемогти стрес.
Зосередьтеся на героях «Такі жахливі речі руйнують нашу віру в людство, але ми також бачимо людей, які демонструють солідарність, допомагають і навіть жертвують життям в ім’я добра, — каже Кетрін Могелем, директор центру допомоги при дитячих та сімейних психологічних травмах. — Було багато героїв і подвигів в Бостоні в дні після нападу. Були сотні городян, які запросили тих, хто приїхав до міста, в свої будинки, люди, які годували тих, хто опинився на вулиці, бігун, який рвав на собі сорочку на перев’язку потерпілому ». Зосередьтеся на цих людях — радить доктор Могелем. Про це навіть можна написати цілу книжку, ну якщо не книгу то твір точно як на http://tvirua.com/gallery/ де також можна зусріти і прочитати, щоб відволіктись твір опис природи, твори живопису, біографії видатних людей.
Зробіть конструктивні кроки.
Зробіть щось позитивне. Дитина може написати листа з побажанням як найшвидшого одужання і відправити його в одну з лікарень Бостона, де лежать поранені жертви теракту. Ви можете запалити свічку в місцевій церкві в пам’ять загиблих і за одужання поранених. Якщо ви живете далеко від Бостона, ви можете перевести гроші на рахунки організацій, що допомагають жертвам, або здати для них кров (хоча Американський Червоний Хрест говорить, що у них є достатньо донорської крові в районі Бостона в даний момент).
Вимкніть телевізор.
Телеканали висвітлюють вибухи цілодобово, але це не означає, що їх потрібно постійно дивитися. Насправді перегляд кожної з таких передач впливає на вашу психіку. Краще вимкніть новини, проводьте час з друзями і з сім’єю, це посилює емоційні та соціальні зв’язки, які допомагають нам відчувати себе в безпеці, — говорить доктор Алан Маневич, психіатр з нью-йоркського шпиталю, який працював з жертвами теракту 11 вересня 2001 року.
Спілкуйтеся з людьми.
Не вимикайтесь від подій повністю. Якщо обговорення трагедії через Facebook, Twitter та інші соціальні мережі покращує ваше самопочуття, робіть це. Спільне емоційне переживання, спогади, взаємна підтримка можуть допомогти. Не треба ховати правду від дітей, потрібно дозволити їм задавати питання — радить доктор Маневич. При цьому, за його словами, потрібно заспокоїти дітей, сказати їм, що такі події трапляються рідко, що ви будете робити все можливе, щоб зберегти їх у безпеці.
Живіть звичним життям.
Це нормально — відчувати стрес і страх після такого теракту, але це робить ще більш важливим дотримуватися рутини свого життя — говорить Алан Маневич. «Ви повинні відновити звичний спосіб життя, не змінювати того, що ви робили завжди, — говорить він. — Життя триває. Ми не можемо перестати жити ».