Вирощування шампіньйонів в домашніх умовах.

До світла печериці не вимогливі. Вирощувати їх можна в прохолодних і вологих приміщеннях, таких як курінь, сарай, землянка та льох. Придатний для їх вирощування і відкритий грунт, забезпечений тінню фруктових дерев. У такому випадку печериці накривають плівкою, що оберігає грибницю від перезволоження і пересихання.
Найбільш охоче печериці вирощуються на кінському гної. Грунтом може бути і гній великої рогатої худоби, присмачений на 20-30% соломою, томатним або картопляним бадиллям, листям. Готувати субстрат починають з укладання купи: до гною (50 кг) слід додати гіпс (12-13 кг), вапно (12-13 кг) і сечовину (1,5 кг). Після поливу і ущільнення купу накривають плівкою. Тривалість підготовки субстрату — від 15 до 20 днів.
Коли запах аміаку зникне, субстрат переміщають на постійне місце. Його можна приготовляти та з інших органічних відходів. Печериці в закритих приміщеннях вирощують в ящиках або на стелажах. Ряди відкритому грунті роблять прямо на землі або ж у траншеях, глибина яких 20-30 см.
Для внесення грибниці треба слідувати інструкції, оскільки грибницю продають у різних упаковках. Коли грибниця буде зростати, повітря має бути вологістю 50-55%, а його температура — від +18 до +20 ⁰ С.
Розростання грибниці на 3-5 см станеться через 14-20 днів. Ймовірно на живильному субстраті виникне білий наліт. Поверх субстрату слід насипати 2-4 см добротної парникової землі і в міру просихання злегка поливають. Щоб уникнути ущільнення, поливання варто здійснювати розпилювачем.
Через 35-50 діб розпочнеться період плодоношення, який триватиме 2-3 місяці. Збір грибів відбувається, коли над настилами плівка напнулася, але при цьому не лопнула, а самі платівки взяли блідо-рожевого забарвлення. Доводити справу до старення грибів не можна ні в якому разі. Інакше вони зруйнують грибницю. При зборі, щоб грибниця не руйнувалася, гриби дбайливо викручують. Місце, де виростав викручених гриб, слід посипати землею.