Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Стеммаденія прибережна.

Стеммаденія прибережна належить до сімейства кутрових. Зустрічається вона в тропіках Америки. Це дуже красиве дерево тропіків з великими білими приємно пахнуть квітами (їх форма дуже нагадує суцвіття адениума).
Рослина цвіте весь рік, але більше: рясне цвітіння відбувається після сезону посухи. Листя стеммаденіі темно-зелене, з блиском, що чудово підкреслює красу білосніжних квітів. Після цвітіння з’являються насіння, зібрані в супліддя золотистого відтінку. У природі її висота близько 5-6 метрів. У домашніх умовах виростає невеликим деревцем, але не більше 2 метрів. У обрізку невибаглива і як правило залишається пишною і компактною. Ця рослина вимоглива до тепла. Для неї згубно зниження температури повітря до +4 +5 градусів.
З літа можна виносити на вулицю на відкрите повітря — веранду або балкон. Їй подобається хороше освітлення, але росте і в півтіні. Причому слабке світло навіть краще для неї, ніж прямий пригрів, що відбивається на формуванні правильної, темно-зеленої, здорової прапори. Вологість для неї необхідно підтримувати підвищену. Поливати треба рясно, але не перезволожуючи. Короткочасну посуху може перенести.
Молоді саджанці пересаджують навесні, рослини постарше — в міру необхідності, а у дорослих і великих рослин міняють лише верхній шар землі. До складу грунту не вимоглива, краще підійде нейтральний грунт, але можна висаджувати як на лужних, так і солоних грунтах. Можна застосовувати наступний склад: пісок, торф і листяно-перегнійну суміш у рівних кількостях. По-час активного росту доцільно підживлювати спеціальними добривами для домашніх рослин. Розмножується стеммаденія повітряними відводами і насінням. Насіння замочують відразу перед посівом на 5-6 годин і висівають в легкий, пухкий і поживний субстрат, прикривають плівкою з поліетилену. Після закінчення трьох тижнів з’являються перші сходи.