Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Правильно вибираємо саджанці.

Якщо Ви вирішили придбати гарні саджанці, слід звертати увагу на багато деталей. Як правило, висаджують саджанці восени або навесні. При підборі посадкового матеріалу необхідно велику увагу приділити кореневій системі обраної рослини. Обов’язково потрібно перевірити коріння, вони можуть бути вже мертвими.
Бажано купувати саджанці з закритою кореневою системою (наприклад, корінь обмотаний шматком вологої тканини). Бажано вибирати саджанець у якого землі в кореневій системі більше. Зверніть свою увагу, на те, що кора у молодого саджанця повинна бути абсолютно гладка, якщо ж вона зморшкувата, це говорить, про те, що саджанець був викопаний з грунту задовго до того як його віддали на реалізацію та гарної приживлюваності не потрібно чекати.
Потрібно переконатися в тому, що на рослині відсутні ознаки ураження шкідниками, а також відсутні захворювання. Зробіть легкий надріз на корені і переконайтеся, що коренева система не пересушена і не піддавалася впливу морозів. Надріз здорової кореневої системи повинен бути білим, а пошкоджена коренева система буде наближена до бурого кольору. Таким же чином, Ви можете перевірити і стан самого саджанця ише сайт http://2zemli.ru/, лише «отковирнув» маленький шматочок поверхні кори, і якщо під ним шар зеленого кольору, це говорить про досить хорошу якість обираного Вами саджанця. Але якщо, колір під корою буруватий — це говорить про те, що саджанець не зовсім здоровий і може бути не життєздатний.
Ні для кого не секрет, що краще приживаються молоді саджанці і зростання у них буде більш продуктивним. Якщо Ви купуєте саджанці восени і на них є листя, то необхідно не пошкоджуючи бруньки видалити ці листя. Саджанець, відповідний характеристикам посадкового матеріалу повинен мати добре розвинений стовбур і не менше 4 — 5 гілок близько 60 — 80 см. Рекомендуємо віддати перевагу саджанцю, у якого краще розвинена коренева система, ніж крона. Якщо Ви не купили саджанці в посадковий період, вибирайте саджанці, що ростуть у горщиках, не страшно, навіть якщо з листям. Якщо коренева система проросла через дренажні отвори горщика, це означає, що Ви придбали якісний саджанець.
Вибір різних сортів досить великий і краще ознайомтеся заздалегідь з усіма рекомендаціями та їх описом і виберіть сорт більш відповідний до Вашої кліматичної зони.
Якщо продавець професійно проконсультує Вас і розповість все докладно про сорт, який Вас зацікавив, і відповість на всі Ваші запитання, значить — це надійне місце, де Ви спокійно можете купувати саджанці, якщо ж Ви не можете отримати гарну консультацію, то не варто робити покупку в цьому місці. Коли придбаєте рослину, прикріпіть до нього етикетку, наприклад, з фольги або паперу на якій вкажіть його сорт і дату придбання саджанця.