Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Невиліковна хвороба — привід чи ставити хрест на дитині?

Невиліковна хвороба — привід чи ставити хрест на дитині?
Перший подих, перший крик вашого довгоочікуваного малюка. Вам напевно скоріше хотілося взяти його на руки. Але висновок лікаря, що ваша дитина невиліковно хвора, тут же затьмарює радість дарування нового життя. Чи привід це відпускати руки?
Ви можете зіткнутися з трьома проблемами:
1) Неможливість змиритися з діагнозом.
2) Брак сил.
3) Турбота про хвору дитину забирає час у інших членів сім’ї.
1) Розглянемо спосіб вирішення першого пункту.
Це страшний удар — дізнатися, що ваша дитина хвора. Багато батьків просто не можуть у це повірити, їх гнітить почуття провини і відчай. Не звинувачуйте себе в події нещастя. Так само не варто винить супутника життя в цьому. Ніхто не може знати до кінця, як на здоров’я малюка могли вплинути навколишнє середовище, спадковість та інші фактори. Наскільки це у ваших силах, постарайтеся дізнатися якомога більше про захворювання вашої дитини. Це допоможе дізнатися не тільки про труднощі, з якими вам доведеться зіткнутися, але і як правильно піклуватися про дитину. Постарайтеся робити акцент на тому, що він МОЖЕ робити і в чому йому вдасться вести нормальне життя і допоможіть йому в цьому.
2) Вас може не залишати відчуття, що ви самотні у своїй проблемі. Може здаватися, що абсолютно не у кого просити допомоги і вилити душу, адже у всіх ваших знайомих здорові діти. Пам’ятайте: ви не всемогутні. Не відмовляйтеся від допомоги, якщо вам її пропонують, нехай навіть найменшу. Вам теж потрібен відпочинок, правильне харчування і сон. Так ви зможете належним чином піклуватися про дитину. Час від часу відволікайтесь від своїх проблем, подивіться телевізор, почитайте газети, а там ви можете спостерігати як проводиться русифікація українського населення, а чи потрібна вона, виходьде частіше на природу — відволікайтесь хоть на мить і тоді з новими силами вам легше буде боротися з негодами.
3) Якщо у вашій родині не одна дитина, пам’ятайте, що вони теж потребують уваги. Діти можуть відчувати себе не потрібними і залишеними. І не тільки діти потребують уваги, але і ваш супутник життя. Знаходьте час, щоб просто поспілкуватися наодинці. Розмови по душам зміцнять ваш шлюб і додадуть сил. Завіряти своїх дітей і супутників життя в тому, що ви їх дуже цінуєте і любите.
Не ставте хрест на своїй дитині, коли, здається, що немає ніякої надії. Роздивіться в ньому те прекрасне чим він володіє — а воно, безумовно є.
Сохранить