Будівництво по новим правилам 2013 рік

Будівництво по новим правилам 2013 рік
Аналіз революційного Закону України
«O регулювання містобудівної діяльності» № 3038 від 17.02.2011 р.
Нова дозвільна процедура у будівництві
Початком і результатом нової будівельної реформи можна вважати прийняття у початку 2011 року основного нормативно-правового акта у сфері будівництва — Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (також відомий як «Містобудівний закон»), який повністю змінив «правила гри» на будівельному ринку. Основна мета цього закону — спрощення проходження дозвільної процедури у будівництві. За рік державні органи прийняли величезний масив підзаконних актів для практичної реалізації Містобудівного закону. На скільки успішними були старт нової будівельної реформи і функціонування основного закону для учасників містобудівної діяльності Ви зможете дізнатися на спеціалізованому практикумі. Крім того, на практикумі Ви дізнаєтеся про особливості проходження дозвільної процедури у будівництві та отримання дозвільних документів на початок будівельних робіт, проблемних моментах, пов’язаних c дозвільної процедури у будівництві, a також отримати відповіді на інші актуальні питання, пов’язані c дією і використанням Містобудівного закону.
ПРОГРАМА
Загальна характеристика Містобудівного закону.
Що спростили? (порівняльний аналіз положень Містобудівного закону та Закону України «O планування і забудову території»). Взаємозв’язок з іншими нормативними актами в сфері будівництва.
Нова термінологія (визначаємося c поняттями). Хто такий замовник і чи можна передати його функції?
Нові утворення — містобудівний моніторинг і кадастр — особливості проведення та функціонування. Особливості обміну інформацією, що міститься у Державному земельному кадастрі, Державному реєстрі прав.
Законодавчі акти, в які внесені зміни у зв’язку з прийняттям Містобудівного закону (проблемні моменти право застосування окремих положень).
Перехідний період та строки вступу в законну силу окремих положень Містобудівного закону
Містобудівна документація та новий порядок планування території.
Рівні планування території (державний, регіональний, місцевий).
Особливості містобудівної документації (генеральний план, план зонування, детальний план території).
Особливості розробки містобудівної документації при відсутності спеціального законодавства. Якими будівельними нормами керуватися. Джерела фінансування.
Експертиза містобудівної документації.
Доля місцевих і регіональних правил забудови. Правомірно використовувати?
Архітектурно-будівельний рада (необхідність проходження).
Врахування громадських інтересів (громадські слухання). Особливості проведення в контексті Постанови КМУ від 25.05.2011 р. № 555.
Дозвільна процедура у будівництві (проходження)
Особливості регулювання земельних відносин при здійсненні містобудівної діяльності. Що зміниться c 1.01.2013 р.?
Отримання вихідних даних і технічних умов. Новий склад вихідних даних. Об’єкти, для яких не потрібно отримувати містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки (роз’яснення проблемних моментів).
Визначення категорії складності об’єкта будівництва (процедура та особливості у світлі Настановы Мінрегіонбуду та ЖКГ № 59 від 16.06.2011 р. та Постанови КМУ № 557 від 27.04.2011 р.)
Проектна документація на будівництво. Стадії проектування. Особливості узгодження (законні вимоги держорганів проводити узгодження проектної документації).
ДБН A.2.2-3-2012 «Склад та зміст проектної документації на будівництво»
Новий порядок експертизи та затвердження проектної документації (суб’єкти проведення експертизи, критерії відбору, оформлення результатів експертизи)
Підготовчі і будівельні роботи. Особливості документального оформлення умов для початку робіт. Порядок заповнення усіх документів. Взаємодія з інспекцією ДАБК.
Прийняття спорудженого об’єкта в експлуатацію.
Новий порядок — Постанова КМУ № 461 від 13.04.2011 р.
Новий можливості легалізації технічно складних, самовільно побудованих об’єктів (етапи прийняття в експлуатацію об’єкта).
Інші питання містобудівної діяльності.
Будівельний паспорт (варіанти використання та порядок отримання)
МАФ (новий правовий статус)
Тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності. Новий порядок у відповідності з Наказом Мінрегіонбуду та ЖКГ № 244 від 21.10.2011 р. Особливості місцевої практики розміщення тимчасових споруд.
Пайову участь у розвиток інфраструктури населеного пункту (особливості визначення граничного строку сплати, роз’яснення держорганів щодо порядку сплати)
Новий порядок притягнення до відповідальності учасників будівельної діяльності
Знесення самочинно збудованих об’єктів (нова процедура і практика застосування)