Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Хокей: перша знаменна перемога радянської збірної.

У березні тисяча дев’ятсот п’ятдесят четвертого року збірна СРСР з хокею та шайбою вперше у своїй історії стала чемпіоном світу. Ніхто не очікував, що абсолютно недосвідчені новачки з СРСР у фіналі розгромлять досвідчених канадських майстрів. «Кленові листки » виявилися зметені російським ураганом! Так, з першої спроби, російські хокеїсти з дебютантів зробили крок на «золотий» п’єдестал чемпіонату світу.
Датою народження хокею в СРСР вважається 22 грудня 1946. У Ленінграді, Москві, Каунасі Ризі, і Архангельську були перші зіграні матчі першого чемпіонату СРСР хокею з шайбою. Першого квітня тисяча дев’ятсот п’ятьдесят другого року хокейна організація Радянського Союзу вступила в ЛІХГ, яка з 1978 р. називається ІІХФ. У січні тисяча дев’ятсот п’ятьдесят четвертого року радянська дружина провела свій перший в історії міжнародний матч, перемігши у Тампере збірну Фінляндії з рахунком 8:1. Всі російські спортсмени дуже швидко переміщалися по майданчику.
У 1954 році збірна СРСР дебютувала на першості планети з хокею в столиці Швеції Стокгольмі. За визнанням інструкторів нашої збірної Аркадія Чернишова та Володимира Єгорова, навіть вони не припускали такого сенсаційного результату чемпіонату! Вже перші ігри закінчилися перемогою російських спортсменів. 7:1, 5:2, 6:2, 7:0 — з таким рахунком були обіграні команди Норвегії, Фінляндії, ФРН і Чехословаччини. Єдине очко на змаганнях наша команда втратила в грі з господарями турніру — шведами. Канадці розбомбили шведів з рахунком 8:0 і отримали на 1 очко більше команди СРСР. Тому в грі з нами їх цілком влаштовувала нічия і чемпіонський титул був би у них «в кишені «.
Напередодні відповідального матчу за «золото » газетні коментарі були іронічні. Вранці в день матчу організатори навіть почали продавати квитки на додаткову гру за звання чемпіонів Європи СРСР — Швеція, яка повинна була відбутися після поразки Радянського Союзу в поєдинку з канадцями. Однак 16000 вболівальників, які заповнили трибуни стокгольмської льодової арени, стали свідками чудової гри збірної СРСР. Підсумок 7:2, з яким ми обіграли іменитих фаворитів, вразив буквально всіх. У заключному акті була зафіксована історична перемога. Але вам рада якщо ви не впевнены в тому за, що беретися перемог вам не бачити, а набути впевненості може допомогти соционический форум де вирішуються проблеми психології та самооцінки.
Будинки радянських гравців зустріли з справжніми почестями. Їх імена в той час знали всі: воротарі Григорій Мкртчян та Микола Пучков; нападники Олексій Гуришев, Всеволод Бобров, Євген Бабич, Михайло Бичков, Олександр Комаров, Валентин Кузін, Юрій Крилов, Олександр Уваров, Віктор Шувалов і Микола Хлистов; захисники Олександр Виноградов, Дмитро Уколов, Альфред Кучевскій, Павло Жібуртовіч і Генріх Сидоренков.
У тому ж складі через два роки спортсмени завоювали олімпійське «золото» і наша країна стала лідером у світовому хокеї на багато десятиліть.