Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Сумісність овочевих культур.

Мало, хто чув про таку науку, як алелопатія. Ця наука займається вивченням сумісності овочевих культур. Урожай залежить від нижченаведених чинників: земля, клімат, насіння, якість насіння, час посадок і т. д. Але це не всі вагомі фактори, вони залежить від щасливого сусідства самих культур.
На одному місці необхідно вирощувати культури не більше двох років. Потім їх бажано пересадити. Заміна рослин сприяє збільшенню врожаю, також захищає від шкідників і хвороб, попереджає стомлення грунту, знижує засміченість.
Помилкове сусідство призводить до пригнічення рослин. Культури можуть також допомагати один одному, найважливіше — видерти безпомилкового сусіда. Наприклад, не можна вирощувати поряд з картоплею баклажани, не люблять один одного квасоля і горох. Томати не до смаку картопля, баклажани, перець. Огірки будуть важко рости поряд з редькою і редискою. Перець не можна садити поряд з картоплею, баклажанами, морквою, томатами. Не саджайте цибуля ріпчаста біля редиски. Не любить він і цибулю-порей. Капуста білокачанна досить примхлива, не потерпить вона поруч з собою огірочки, кабачки, редиску.
Це дуже складне завдання, посадити овочі так, щоб вони один одного не гнітили. Слід поламати голову.
Також необхідно, ще враховувати і вимоги кожної овочевої культури до світла і вологи. Огірок, салат, шпинат, капуста, редис дуже люблять неодноразовий полив. Тому деякі з них можна сіяти поблизу, наприклад, салат і огірки. Їх висаджують у більш низькій місцевості, де волога не так шпарко випаровується.
Наступні овочі, як гарбуз, кавун, диня, кукурудза, квасоля, томати, морква, можуть добувати вологу глибоко з грунту і витрачати її економно. Можна посадити недалеко томати і квасолю, кавун і диню.
Якщо не дотримуватися зазначених правил, то ми станемо одні рослини заливати, а інші пересушувати. Тому досить важливо підібрати правильних сусідів.
Вимоги до світла у рослин також різні. Багато тепла і світла потрібно кавуну і дині. Їх слід вирощувати в парнику. Дуже люблять тепло також, томати, перці, баклажани, гарбуз, квасоля, огірки. А ось капуста, морква, петрушка, пастернак, ріпа, редька, салат, цибуля, буряк, шпинат не так потребують у світі.
При плануванні посадок слід пам’ятати і про панівних вітрах, від яких необхідно буде захищати теплолюбні рослини. Якщо влітку мало сонця, то певні світлолюбні рослини потрібно відразу висаджувати в теплиці.
Якщо врахувати всі дані фактори і правильно розсадити овочі, то восени неухильно буде відмінний урожай, при цьому кожна культура принесе дуже багато плодів. Кожній рослині необхідні, увагу, догляд і турботу.