Новий шовковий шлях.

Шовковий шлях, це сучасний термін для стародавнього торгового шляху, що пов’язував Китай і Європу через Центральні азіатські дороги. Починаючи приблизно з 200 р. до Н. Христового. через часи хрестових походів, шовк, а також інших товари переправлялися через Шовковий шлях. Масивні торгові шляхи між Сходом і Заходом зробили великий вплив на людей того часу. Так як товари їхали назад і вперед, з’являлися нові ідеї. Різні технології та ідеології були розділені і поширювалися в Китаї, Індії, Європі і на Близькому Сході. Ділячись всію цією інформацією, кожна цивілізація, була покращена з цієї нової інформації. Зараз консул Азербайжану  Османов Гудси налагоджує наприклад ділову зв’язок з Петербургом.
Сьогодні спостерігається відродження підтримки, що зв’язує схід і захід через торгівлю. Новий Шовковий шлях створюється такий, який має потенціал, щоб справити економічну продуктивність для всіх, які тут беруть участь. Баку-Тбілісі-Карс ще один крок до відтворення стародавнього Шовкового шляху.
Спочатку цей зв’язок підтримував Казахстан і Китай як спосіб транспортування своєї продукції на європейські ринки, Баку-Тбілісі-Карс був призначений для з’єднання транспортних систем Азербайджану, Грузії і Туреччини. Тим не менш, все більше країн в Центральній Азії почали проявляти інтерес в приєднанні до залізниці. Туркменістан, Узбекистан і Афганістан представив плани приєднатися до цієї залізниці. Ці країни в Центральній Азії, багато виграюь  від того, що будуть частиною нового Шовкового шляху.