Лист E. X. ВРУБЕЛЬ — M. A. Врубель 1902. 18 березня.

Жахливо були раді твоєму письму, дорогий Мишко. Слава богу, ти благополучно повернувся до Москви і дорогою не нудьгував. Ми ж так розпестилися твоїми відвідинами, що без тебе нудьгуємо, колись бог приведе бачитися. Негайно по отриманні дорогого листи твого вирішила відповідати, але перш хотіла бачити твого Демона: сьогодні, хоча все ще не зовсім здоровиться та незважаючи на відчайдушну погоду, поїхали ми з Лілею (вона вже була), і я страшенно рада, що бачила. Що сказати тобі, враження таке, що твоя картина у мене весь час перед очима, щось в ній є особливого, чудернацькі фарби і таке дивовижний вираз очей, що всі згадую його і все бачу перед собою цього Демона.
Як я рада, що все у тебе влаштувалося і що в травні ти будеш багатий, тобто будеш мати деякий запас грошей і потім знову почнеш творити до Паризького Салону. Надя теж забезпечена на майбутній сезон, так відрадно знати, що її талант і працю оцінені. Тепер треба серйозно думати про здоров’я, яке у тебе кілька розладналося. Зійшлися чи приписи московського невропатолога з тутешнім Бехтерева, і якщо зійшлися, то я думаю, що ти повинен неодмінно слідувати їм, а головне, бути спокійніше, адже хоча й багато важкого в твоїм артистичному житті, але все ж є у тебе і радості, є поціновувачі твого величезного таланту, є, звичайно, заздрісники, але зате і шанувальники, і, головне, у тебе мила артистка дружина і чудовий Саввочка.
Побільше дивись на свого синочка і при цьому забувай всі негаразди. Значить, ти вже добре спав, як тільки повернувся додому, і я сподіваюся, що будеш виконувати запропоноване тобі лікування і нездоров’я твоє пройде безслідно. У нас все жахлива погода, яка не дає мені поправитися, але сподіваюся, що як тільки настане весна, то я знову поверну своє здоров’я. Ліля і Володя шлють тобі їх привітання та обіймають разом зі мною маленького Саввочка і вітаємо Надю.
Твоя стара мати Є. Врубель
Больше узнать о творчестве и его картины которое подарил миру Врубель Михаил Александрович можно на сайте wroubel.ru
Лист українською E. X. ВРУБЕЛЬ — M. A. Врубель 1902. 18 березня