Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Фосфати і шкода, яку вони завдають.

Вплив забруднення фосфатами води на весь тваринний і весь рослинний світи дуже небезпечні. Але перш за все, це забруднення небезпечно саме для мешканців водойм. Клітини живих організмів змінюють хімічний склад, відразу ж порушується процес дихання, росту клітин і розмноження взагалі. Це призводить до мутації всіх мешканців водойм. На рівні морфологічному відбуваються явні зміни у вигляді патологій всіх внутрішніх органів — зміна їх розмірів, поява потворних форм. Дуже часто таке можна зустріти, якщо забруднення водойм фосфатами відбувається постійно.
Всі ці процеси відбиваються на стані всіх популяцій та їх взаєминах. Так починають часто виявлятися екологічні наслідки забруднення води фосфатами та іншими хімічними речовинами. Істотний показник порушення екосистем, постає зміна кількості вищих таксонів-риб. Збільшуються біомаси мікроорганізмів, зоопланктону, фітопланктону. Це стає важливими і характерними ознаками евтрофікації морських водойм, особливо це помітно на внутрішніх і закритого типу морях.
У Каспійському, Балтійському, Чорному морях за 10-20 років біомаса мікроорганізмів збільшилася майже в десять разів. Це є черговий наслідок евтрофікації, при якій дуже бурхливо дозрівають мікроскопічні водорості, потім зменшується кількість кисню у воді, гинуть тварини, які мешкають у воді і ми маємо величезну масу гниючих залишків, що отруюють і море та навколишнє середовище.
Забруднення води фосфатами стає причиною постійно поступового зниження первинної біологічної продукції. За підрахунками фахівців зниження на сьогодні становит 10%. Завдяки цьому зменшується приріст мешканців моря і водойм. Зараз ми не знаємо, що чекає нас в найближчому майбутньому
Світовий океан, і всі водойми та річки на землі. Вчені дають не дуже хороші прогнози. Вони навіть припускають, що забруднення в майбутньому Світового океану зросте приблизно в 1,5-3 рази. А в результаті погіршуватиметься екологічний стан на планеті. Ми можемо досягти межі, якщо постійно підвищуватися буде концентрація токсичних речовин у світі. І наслідком всього цього буде, як і не дивно, деградація всієї природної екосистеми.
Ми зможемо захистити, хоча б трішки, наш навколишній світ, себе і свою сім’ю користуючись безфосфатній побутовою хімією.