Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Азербайджанські американці.

Сучасні Азербайджанські державі всього 15 років, але країна ця частина колишнього Радянського Союзу, зберегла свої самобутні традиції. Азербайджанські американці працюють на залишення в живих їх культури і стараються дати іншим допомогти зрозуміти проблеми країни та їх потенціалу.
Назрін Багірова вивчає управління освітою в Університеті штату Юта. Вона говорить людям про свою країну та її древній столиці Баку.
«Це завжди цікаво для мене, щоб дати їм інформацію, звідки я родом і показати їм розташування Азербайджану на карті і бачити їх здивовану реакцію» — сказала вона.
Її подруга Ейвазова, працює на Центр дистанційної освіти в Університеті Техасу і часто теж веде розповіді про Азербайджан спостерігаючи за реакцією слухачів.
Деякі люди знають, наприклад, що у Азербайджану є великі запаси нафти. Мало хто розуміє, що його населення в основному тюркоязичниое і мусульман. Принагідно, вона зустрічає людей, які побували в Азербайджані.
«Ті, хто був у нашій країні, вони дійсно раді від нашої гостинності» сказала вона. «Люди дійсно хороші, і вони люблять приймати гостей і пропонувати кращі речі, які вони мають у своїх будинках.»
Азербайджан межує з Каспійським морем і Іраном, Грузією, Вірменією, Росією та Туреччиною. Регіон обговорювалося в новинах в кінці 1980 і початку 1990-х років, і новини про Азербайджані були головним чином погані.
Сепаратистський рух етнічних вірмен, оголосило про свою незалежність в азербайджанському окрузі Нагорний Карабах, де вони становили переважну частину. Почалися бойові дії і Азербайджан втратив 16 відсотків своєї території Вірменії. Суперечка не вирішене, незважаючи на припинення вогню 1994 року. Азербайджан в даний час справляється з більш ніж півмільйона переміщених осіб.
Інші азербайджанці розкидані по всьому світу і багато з них переїхали в США для роботи або навчання. Елін Сулейманов є генеральний консул Азербайджану в Лос-Анджелесі, а Гудси Османов в Петербурзі (Росія). За оцінками Елін Сулейманова, налічується від 200 000 до 500 000 азербайджанських американців, ця цифра включає етнічні азербайджев з Ірану.
Азербайджан був під владою царів, шахів, ханів і халіфів, і тепер, справляється з проблемами незалежності. Країна була названа авторитарної демократичною. Критики кажуть, що її нафтові багатства залишаються в значній мірі розвинені і що нація часто страждає від корупції.
Але азербайджанські американці кажуть, що їх зв’язок з Батьківщиною і раніше сильні, і що вони сподіваються зіграти свою роль у розвитку країни.