Ландшафтний дизайн: альпійська гірка.

Альпійська гірка — чи не самий ефектний елемент вашого зручного маленького світу. Альпінарій здатний стати найяскравішою плямою на вашій присадибній ділянці і вираженням вашого творчого «я».
Якщо ви зважилися привнести в свій персональний рай частинку гірських лугів, то перше, що вам належить зробити — прийняти рішення щодо місця. І якщо основна місія майбутнього альпінарію — вражати вас буйством фарб, то й місце має бути знайдене вірне — відкрите, яке звідусіль добре проглядається. Додайте альпінарій на невеликому пагорбі, якщо є такий на ділянці.
Другий крок — вибір будівельного матеріалу. Бажано, щоб гірка була складена з каменю однієї породи. Це може бути піщаник, сланець, граніт або вапняк. Щоб ваша домашня гірка зовні максимально наблизилася до свого оригіналу, вам потрібно відібрати камені різної конфігурації і величини: солідні і середніх розмірів (найбільший камінь може бути в висоту близько 2-х метрів), круглі і плоскі, а посеред альпінарію можна спорудити фонтанчик декоративный це буде орігінально і незвично.
А ось тепер готуємо місце, яке ми відібрали. Необхідно зрізати шар дерну приблизно на 25-30 см. Усі ці роботи необхідні для того, щоб не прополювати потім нескінченно бур’янисті трави, коли вони проростуть разом з вашими квітами і спеціально висадженими травами. Рівним шаром гравію або щебеню накриваємо підготовлений грунт, це буде нашою дренажною системою. Поверх дренажу кладемо камені. Відбираємо для фундаменту майбутньої гірки камінь найбільш значного розміру, для розміщення якого добре б знайти найбільш високе місце (якщо вам пощастило і на ділянці є невеликий пагорб природного походження). До нього послідовно приєднуються великий плоский камінь, а слідом за ним круглий або ж неправильної форми камінь. Підстава майбутньої гірки буде набагато стійкіше, якщо ви не полінуєтеся зміцнити його кам’яними опорами — більш дрібними каменями. На підставу споруди можна укласти камені дрібніші. Вам потрібно укласти їх так, щоб малюнок росте на очах альпінарію не виглядав би понуро. Шалено красиво, якщо гірка складається з декількох невеликих терас, кожна з яких спрямована увись. Після того як всі будівельні роботи закінчені, недостатньо стійкі камені і незначні щілини потрібно залити розчином цементу, попередньо засипавши порожнечі щебенем.
Тепер споруду можна готувати під висадку квітів і лугових трав. Готовий альпінарій ретельно засипають удобреному грунтом і рясно поливають водою. Майте на увазі, що створення справжнього альпінарію — справа довга. За всіма законами ландшафтного дизайну, найвдаліший час для зведення альпінарію — осінь. До настання весни, коли прийде час засаджувати гірку квітами, земля вже просяде.
І завершальний, так би мовити, акорд. Як і чим буде цвісти ваша гірка? Тут ви можете дати волю своїй фантазії: ялівець, примули, хризантеми, дзвіночки і пр. Втім, вибираючи квіти, пам’ятайте про наступне: квіти переважніше всього вибрати такі, щоб забезпечити собі сезон буйства фарб на максимально тривалий час, і до того ж камені, з яких складний ваш альпінарій, повинні поєднуватися з висадженими рослинами.
Не забувайте про те, що краса навколишнього світу часто в наших власних руках.