Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Перетворення енергії сонця в електрику.

В наш час екологічно незаплямовані методи отримання енергії пов’язують з цивільними проектами. Один із способів перетворення енергії сонця в електрику можливо за відкриття шотландця Роберта Стерлінга ще в 1816-го році. Цей тип двигуна залишався фактично забутим. Але в програмі південноамериканського «Office of Naval Research», дослідницької організації, що розробляє проекти для військово-морського флоту США було згадано про цей винахід.
Двигун пана Стерлінга належить до типу движків з замкнутим циклом. Принцип його дії порівняно простий: газ, що міститься в циліндрі, гріється і пхає поршень. Поршень засобом шатунного механізму призводить до переміщення робочу вісь. Газ при розширенні охолоджується і здавлюється. Тепло, що надходить ззовні, знову нагріває її і викликає продовження в наступному циклі. Основна відмінність цього мотора від двигуна внутрішнього згоряння в тому, що газ в робочому циліндрі розділений від джерела тепла, наприклад згорання пального. Конкретно тому движки Стерлінга вживають у енергоустановках, що спалюють речовини, непридатні для двигунів внутрішнього згоряння. Приміром, такі движки вживають при утилізації газу, одержуваного з сміття. Цей газ міг би зруйнувати двигун внутрішнього згоряння, проте не винахід Стерлінга.
«Renewable Sustainable Expeditionary Power»(RSEP) — що означає «Відновлювана стійка похідна енергія». Її мішень — зменшити підневільність мобільних армійських груп від водянистого пального на 40%. Договір отримала фірма Raytheon(raytheon. com)і популярна своїми науковими розробками дослідницька фірма Battelle. В їх планах — творіння мобільної установки на базі двигуна Стерлінга. Потреба в схожому апараті з’являється при операціях на віддалених базах, зокрема, в Афганістані, в якому місці будь-який транспортний конвой з паливом може піддатися атаці. В реальний момент морські піхотинці вживають сонячні батареї, які забезпечують тільки порівняно малі потужності і не зменшують підневільність військових підрозділів від водянистого пального.
Цей тип двигуна був фактично забутий. Одразу після його винаходу і витоку впровадження в плавильному цеху в Данді, його потіснив паровий двигун. Фактор заключався в тому, що була потреба у великих температурах, потрібних для роботи цього мотора і, як наслідок, його несправності. В середині XX століття фірма «Філіпс» спробувала створити енергоустановку для власних лампових приймачів на базі цього двигуна. Варто згадати одну важливу привілею цього двигуна перед двигуном внутрішнього згоряння: це маленькиий гул.
У проекті Raytheon і Battelle в якості газу стане вживатися гелій, а при застосуванні енергії, що випромінює сонце циліндр стане вміщуватися в фокус променів, що збираються системою лінз. На установку накладено обмеження в розмірах: вона повинна існувати розміром з дизельний генератор. Апарат спеціалізовано для держав з жарким кліматом і високою кількістю сонячних днів. Поки не зовсім ясно, як це, безсумнівно, допоможе зменшити споживання пального на 40%. Не виключено, що установку буде списано як майже всі інші бойові «диво-проекти» в ряд незакінчених.