Парфумерія витоки розвитку.

Парфумерія, можливо, почалася в ті часи, коли древні люди побачили незвичайний присмак і дуже вабливий милий запах, який надавала їжа ті, або інші дерева і травички, будучи кинутими в багаття. Незрозуміло, в якому столітті з’явилася віросповідання, однак перша найбільш або найменш цивілізовані вірування показали в собі хотіння людини наблизитися до священного. Люди приносили в дар всевишнім саму апетитну їжу, найбільш прекрасні вироби, найбільш красиві пахощів. До цього, ніж запахи стали робити естетичну функцію, вони зобов’язані були піднести до небес похвалу Всевишнім і придушити їх лють.
Ще ароматичні речовини в давні часи робили цілющу функцію. Травками обкурювали хворих, аромамасла застосовувалося в якості охорони від різних інфекційних захворювань, у тому числі навіть і від страшної чуми.
Однак надзвичайно швидко люди зрозуміли, що королівство запахів правомочно працювати і для них самих. Конкретно тоді народилася ароматна наука — яка зайнялася творінням духів як засобу зваблювання — парфумерія, спокуси і декорації людяного тіла. А де хто дос носить вишиванки і зовсім мода на них не вплинула.
Жерці були першими творцями і хранителями цих унікальних рецептів парфумерії. Ці рецепти ховалися в секретних кімнатах храмів, на стінках, і захищалися від стороннього людського ока. Зі збігом часу художество створення духів перейшло в руки найдосвідченіших аптекарів, єдиних, хто в повному досконало знав тоді хімію на рівні тих часів. Зараз ароматна продукція визнана мистецтвом у всіх її рамках, і творінням новітніх шедеврів займаються живописці ароматів, парфумери, генії завжди популярної сучасності.
Як казав всіма відомий кутюр’є ХХ століття він же Крістіан Діор, з часом проходить, ви швидше тільки забудете, як виглядала дама і во, що вона модно була одягнена, проте аромат її духів. . . він зовсім залишається у вашій пам’яті.