Тесла нове бачення електромобілів.

Згадуючи про технології для автомобільного ринку, було б несправедливо умовчати про компанію, що носить ім’я Миколи Тесла. Вона зайнята виробництвом повністю електричних автомобілів з повним циклом і електроприводів для ряду інших компаній, у тому числі «Даймлера» і «Тойоти». У цій Техносреде мова піде про компанію та її двох машинах: «Роадстере» і «Моделі С», також про те, як подібні продукти виходять на ринок, оригінал тексту можете прочитати на Голос Америки.
Компанія «Тесла» була створена в 2003 році. В основі технологій, з яких почалася «Тесла», лежать розробки іншої студії, AC Propulsion, причому її президент Том Гайдж не увійшов у вищі ешелони влади нової компанії. На чолі встали Елон Маск, Мартін Еберхардт та їхні команди. Маск підприємець, і примітний він тим, що раніше брав участь у створенні електронної платіжної системи PayPal. Він народився в Південній Африці, а освіту здобув в США. Акціями компанії торгують на біржі, її тіккер на NASDAQ — TSLA. Цікавий ряд представляють фінансові інститути, виводили «Теслу» на ринок акцій: Goldman Sachs, Morgan Stanley, JP Morgan і Deutsche Bank Securities. Не зайве нагадати, що для виходу на ринок акцій необхідною умовою є спонсорство великої фінансової компанії, частіше за все інвестиційного банку. Так ось ці спонсори у «Тесли», треба відзначити, з ряду найбільш значних.
У 2008 році «Тесла» випустила на ринок свою повну модель «Роадстер». Ця повністю електрична двухдверная спортивна модель продавалася на американському ринку за 109 000 доларів! «Роадстер» розганяється до майже 100 км / год менш ніж за 4 секунди. Її радіус дії на одній зарядці — 394 км, що дуже добре для електромобілів. «Роадстер» «бігає» на літій-іонних батареях, організованих в досить складні структурі. 6831 комірку батареї, складену в декілька «шарів», необхідно охолоджувати, для чого використовується насос і теплоносій.
До речі, основу осередків цієї батареї являють батареї номер 18650, з якими мали справу практично всі — ці батареї в практично будь-якому лептопі. Вони ж використовуються в деяких камерах та ліхтариках. Повна перезарядка при використанні спеціального пристрою займає всього три з половиною години, що теж дуже добре для подібних систем. Ті, хто користується лептопами часто, знають, що їхні батареї поступово «сідають». Батареї «Роадстера» зберігають 70% ємності після 5 років експлуатації. Їх заміна обходиться в 36 000 доларів, що багато, що говорить про складові в ціні цього автомобіля. Вона, нагадаю, перевищує 100 000 доларів, що робить цей автомобіль чимось на зразок дива, яке, однак, вдалося продати в США, Європі, Австралії і Сінгапурі, нехай і не в великій кількості.
Молодший брат «Роадстера» — «Модель С». Молодший в тому сенсі, що це більш нова модель, яка повинна вийти в продаж цього року. Її стартова ціна 57 000 доларів. Її ринкова ніша — клас машин типу БМВ 5-ї серії, «Ауді-6», «Мерседес» класу Е. Дальність залежить від вибору пакета батарей і становить 260, 370 або 480 км. Розгін до 100 км / год займає менше 7 секунд. Машина важить 1,7 тонни.
На закінчення кілька міркувань про особливості таких гігантських проектів, як висновок на ринок електромобілів. Вони поступаються бензиновим моделям в дальності автономної поїздки і враховуючи те, що електричних заправних станцій мізерно мало, їх використання в тривалих поїздках далеко від дому проблематично. Ціна, як ми бачили, сильно перевищує бензинові моделі. Цього начебто достатньо, щоб визнати проекти електромобілів нежиттєздатними на даний момент, однак не тільки гіганти автопрому, а й нові компанії повного циклу беруться за подібні проекти (крім своїх машин, «Тесла» робить електроприводи для майбутніх «мерседесів» і «тойот») . У наявності «плановість» цих проектів. Саме так і йде справа з будь-якими великими нововведеннями: вони не можуть змагатися в більшості випадків з поточними технологіями і вимагають спонсорування держави та інвестиційного капіталу.