Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Соління і копчення гусячих потрухів (старовинний рецепт).

Щоб приготувати цей чудовий делікатес, беруть для приготування жирного листопадового гусака, розрізають його тушку на хороші 2 частини, виймають всі його кістки, крім ніг кісток, солять. Шматки такого гусака часто беруть солять з яловичиною разом в одному бочонку.
А так, на 20 пар потрухів (32 кг), сухої солі береться в наявності 1 кг, коріандру взяти — 90 г, червоного пекучого перцю — 13 г, лаврового листа — 38 г, чорного перцю — 39 г, гвоздики — 26 грама, все стовкти дрібно (крім коріандру) і складаючи шарами потрохи в бочонок, пересипати їх цими спеціями і пряними різними травами.
Потім накрити взяти бочку кришкою і на неї поставити якийсь вантаж. Витримати в теплі м’ясо 2 доби, поки не розпуститься вся сіль. Тоді беруть і бочонок обсмолюють і виноситься в холодний підвал.
Любителі смаку можуть згортати тельбухи, перев’язуючи їх між собою шпагатом, у вигляді усіченого конуса такого з ніжкою на кінці, і потім складати всі в дерев’яну бочку. В цьому випадку, всередину потрухів гусячих можна покласти огірки-пікулі, гриби: грузді, рижики, маслини, маленькі різні яблука або шматочки ароматної айви.
Бочонок цей треба перевертати як мінімум 1 раз на тиждень. Потім в місяці березні — потрухи вийняти, взяти протерти пшеничними висівками, просушити їх на горищі і взяти прокоптити в домашній коптильні протягом 3 тижнів, перериваючи це копчення на 2-3 години в день. Варені, солоні і копчені потрухи гусака дуже смачні з хріном і червоним столовим вином.