Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Передвиборна гонка в США буде складною.

Опитування громадської думки, проведене менш ніж за шість місяців до президентських виборів в США, показав, що і президенту Обамі і його ймовірного опонентові від Республіканської партії Мітту Ромні чекає нелегка боротьба за електорат.
Взаємний обмін критикою претендентів на Білий дім в 2012 році вже почався і аналітики прогнозують, що передвиборна боротьба буде будуватися в цілому на негативній рекламі.
Френк Ньюпорт, співробітник Gallup Organization, що займається дослідженням громадської думки, каже: «Якщо подивитися на всю картину в цілому, передвиборна гонка обіцяє бути напруженою. За даними наших опитувань, сьогодні думки американців розділилися майже порівну ».
Якщо прогноз Gallup Organization дійсно збудеться, то вибори-2012 будуть схожі на вибори 2000 і 2004 років.
На думку більшості аналітиків, економіка як і раніше залишається найголовнішою темою передвиборної агітації і ключове питання полягає в тому, чи дадуть американці другий шанс президенту Обамі?
Мітт Ромні, колишній губернатор штату Массачусетс, вже майже набрав 1144 голосів від делегатів, необхідних для номінації від Республіканської партії, і тепер робить основний упор на критиці економічної політики президента Обами.
«Він витратив багато і взяв у борг ще більше. Настав час для лідера, президента, який зможе керувати. Я витягну нас з боргової ями і покладу кінець розтрат », — заявив Мітт Ромні.
Після відносно легкої перемоги на виборах чотири роки тому президент Обама попередив демократів, що в цьому році гонка не обіцяє бути легкою. Виступаючи нещодавно на вечорі збору коштів на його кампанію в Нью-Йорку, Обама зазначив:
«Мені знадобиться кожен з вас. Гонка буде суворою. Дуже суворою. Нам не варто розслаблятися ».
Опитування громадської думки показують, що Обама як особистість подобається виборцям більше, ніж Ромні, однак багато аналітиків відзначають, що Ромні трохи випереджає президента-демократа в питаннях економіки.
Томас Манн, політолог з Інституту Брукінгса, вважає, що сприйняття громадськістю економічної ситуації стане ключовим фактором перемоги на виборах в листопаді.
«На мій погляд, найважливіший аспект — це економіка. Поліпшується чи її стан або вона знову погіршується — ось, в чому питання. Якщо її економіка знову «поповзе вниз», переобрання Обами серйозно постане під загрозу », — відзначає Манн.
Як і в 2004 році, коли за Білий дім боролися республіканець Джордж Буш-молодший і демократ Джон Керрі, цього року боротьба буде залежати від явки прихильників партій. Проте зазвичай результат подібних виборів вирішують незалежні виборці, здатні створити вирішальну перевагу для кандидата вже в день виборів.
У той час як очікується серйозна гонка, Мітт Ромні відкинув пропоновану атаку на президента, розроблену за дорученням багатого консервативного бізнесмена Джо Рікеттса.
Як повідомляє The New York Times, Рикетсій був готовий виділити 10 млн доларів окремо на негативну рекламу, яка б знову нагадала про зв’язки Обама з колишнім пастором Єремією Райтом.
Однак тепер прес-секретар Рикетса заявив, що той відмовився від ідеї. Джон Маккейн — кандидат-республіканець на виборах в 2008 році — виступив проти подібної антиреклами.
За матеріалом Голос Америки.