Каміни у інтер’эрі заміського будинку.

Каміни або печі здавна як у Європі так і в Росії були священним місцем у будинку, що несе тепло та комфорт. В Голландії і Німеччині до камінів підходили з практичного боку, і завдяки відкритому вогню виникли імениті національні страви даних кухонь.
У Франції камін став реальним творінням мистецтва, його скрашували золотою ліпниною. Обов’язковою складовою каміна була поличка, в якому місці ставили предмети розкоші — бронзові канделябри, шкатулки з коштовностями, фарфорові статуетки. Над камінами вішали величезне гарне дзеркало, що відбивло сяюче світло вогню і примножуючи сяйво розкоші.
В Росії був поширений варіант печі, яка крім опалення приміщення та засоби приготування їжі служила ще й комфортним спальним приміщенням для усієї сім’ї. Піч, природно, віджила рідне. У сучасній квартирі таку універсальну штучку тримати не надає можливості.
А ось з часом камин модернізувався під сучасність. Зараз в наш час вони мають всі шанси нагріватися не лише дровами і вугіллям, однак і екологічною пожежобезпечною сировиною. Ще є також електричні каміни — цілком нешкідливі і досить малогабаритні пристрої. Але класика залишається камін на дровах.
Простір для нього краще передбачити ще на етапі проектування житла. Установку каміна в приміському будинку варто доручити експертам. Прорахунки мають всі шанси привести до негативних наслідків — камін стане пахкати димом.
Разом з тим необхідно відати, що дров’яної камін не варто розглядати в якості опалювальньої системи приміського будинку, особливо в зимовий період. Справа в тому, що ККД у каміна не найбільш 15% — все йде в трубу. Крім того, камін не здатний нагромаджувати тепло в приміщенні, тому, що дає його лише тоді, коли в ньому полум’яніють дровца. Тому в сучасних умовах камін в приміському будинку став елементарно неповторною складовою інтер’єру.
Далі питання, яку топку краще обрати, закриту або розкриту. Остання являє собою топкову камеру або нішу в цегляній кладці, в якій розпалюється полум’я. Це строгий розряд каміна в приміському будинку. Спільно з тим тепло, яке дає такий камін, тікає як лише потухне полум’я. За ним доводиться ще дивитися, тому що розлітаються по гранях іскри від полін мають всі шанси стати передумовою пожежі.
У каміні з прикритою топкою є дверцята, виготовлені з вогнетривкого скла, тому вони набагато безпечніші. З їх найбільш інноваційні забезпечені системою примусового забору повітря і повернення його.
Для збереження у каміна запасу полін краще купити також ететичну ковану дровницу. Погодьтеся, складені навпростець на підлозі дровца — не дуже мають симпатичний вигляд в приміському будинку.