Астронавт Петіт з думкою про Dragon.

Астронавти, що працюють на Міжнародній космічній станції, в суботу увійшли на борт першого приватного космічного корабля, що пристикувався до їх космічної лабораторії.
Через день після стикування c МКС астронавти відкрили люк корабля Dragon, запуск якого став новою віхою в історії освоєння космосу. Астронавт НАСА Дон Петтіт сказав, що відчув щось знайоме, коли опинився в капсулі Dragon, розробленої приватною компанією SpaceX, а саме запах матеріалів, який він порівняв із запахом нової машини.
«Я дуже задоволений, — продовжив Петтіт. — Схоже, сюди можна упакувати стільки ж вантажу, скільки я можу вмістити в свій пікап. Він просторіше, ніж російський «Союз», так що, думаю, коли з’явиться пілотована версія Dragon, проблем з польотами на ньому не виникне ».
Представники SpaceX кажуть, що розробляли Dragon з урахуванням доставки на орбіту астронавтів у майбутньому. Зараз каліфорнійська компанія займається проектуванням крісел, систем аварійного порятунку і життєзабезпечення для апарату, що спускається.
У SpaceX сподіваються відправити людей у ​​космос на борту свого корабля протягом трьох років. Після того як США закрили програму польотів космічних човників, у країни немає власних коштів доставки астронавтів на борт МКС, і НАСА хоче доручити, це завдання приватним компаніям — пише Голос Америки.
Але поки SpaceX — всього лише вантажний корабель. Він доставив на МКС більше 500 кілограм обладнання і припасів для екіпажу, в тому числі одяг, їжу, пам’ятні нашивки і навіть матеріали експериментів, відправлених студентами. Після того як астронавти розвантажать корабель, вони заповнять його відпрацьованим обладнанням, яке буде повернуто на Землю 31 травня. Поки тільки Dragon і російський пілотований корабель «Союз» можуть повертати вантажі на нашу планету.
Американське космічне агентство інвестувало в комерційну програму доставки вантажів у космос компанії SpaceX близько 400 мільйонів доларів.
Стиковка Dragon з МКС стала історичною подією — вперше до Міжнародної космічної станції прибув комерційний корабель. Всі кораблі, які стикувалися зі станцією до цього, розроблялися урядами Росії, США, європейських країн і Японії.
Астронавт Петіт порівняв прибуття корабля Dragon із завершенням будівництва залізниці, яка полегшила доступ в західні райони США. За словами Петтіта, неважливо, хто забив «золотий» костиль, що символізує завершення роботи над дорогою.
«Найголовніше, що дорога побудована і відкрита для використання», — говорить він.
Тепер НАСА дивиться на обрії, що тягнуться далі навколоземної орбіти. Мова йде про польоти до астероїдів або на Марс. Передбачається, що польотами на навколоземну орбіту будуть — за фінансової підтримки НАСА — займатися приватні компанії, а саме космічне агентство сконцентрується на створенні кораблів нового покоління.