Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Здоровий сон і як його зберігати.

Сон — одна з найбільш важливих потреб людини. Весь організм в процесі сну зазнає найбільш повне відновлення після тих чи інших енергетичних затрат. Зокрема повноцінний відпочинок отримують наші з вами нервові клітини, які в нашому сучасному світі легко схильні до стресу, особливо це стосується жителів великих і середніх міст. Приблизно третину життя людини йде на сон, що ще раз підтверджує його важливість.
Від того, в якому віці людина знаходиться, залежить середня тривалість сну: чим організм молодше, тим більше сну йому потрібно. Винятком тут є ті, чия робота дуже тісно пов’язана з високим навантаженням на нервову систему, а також хворі та апатичні люди, яким потрібно більше сну, ніж для інших людей їх вікової категорії. Для цих людей також дуже корисний денний сон.
Так, для новонароджених дітей необхідно близько 20 годин сну на добу, 16 годин потрібно дітям у віці 1-3 років, дітям у віці 3-5 років потрібно 12:00 сну, дошкільнята та учні молодших класів повинні спати не менше 11-12 годин; старшокласники — 8,5-9 годин, і нарешті, дорослим людям потрібно 8-годинний сон.
Для того щоб спалося вам повноцінно і здорово, без пробуджень, потрібно дотримуватися наступних правил:
— Намагайтеся часто провітрювати своє житлове приміщення, особливо залишати відкритою кватирку під час сну;
— Якщо ви маєте таку можливість, то вставайте і лягайте спати з кожним днем ​​в один і той же час;
— За 2:00 до відходу до сну припиняйте ту чи іншу роботу, що супроводжується розумовими навантаженнями;
— Прийом їжі здійснюйте пізніше, ніж за 2:00 до сну, при цьому їжа повинна бути легкою і в помірній кількості, також не паліть і не пийте каву, чай і спиртне безпосередньо перед сном;
— Прогулюйтеся вечорами приблизно за годину до сну протягом 10-15 хвилин;
— Якщо ви збуджені так, щоб вам було не дуже просто заснути, то прийміть теплу (не гарячу) ванну або душ — це сприяє зняттю напруги в організмі і швидкому настанню сну.
На додаток до вищеописаного слід додати, що якщо ви на ніч надягаєте піжаму або нічну сорочку, то стежте за тим, щоб одяг не заважав вашим рухам і не перешкоджав вільному і легкому диханню. Більш того, не укривайтеся ковдрою разом з головою і під подушку голову теж не ховайте, оскільки це теж заважає повноцінному диханню.