Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Хто придумав автомобіль?

Хто придумав автомобіль? У всі часи люди хотіли швидко і з комфортом пересуватися. Перші креслення автомобіля, про які стало відомо, належать Леонардо да Вінчі. Але ні самого екземпляра, ні згадок про нього до нашого часу не збереглося. У 2004 році фахівці Музею історії науки із Флоренції відновили по кресленнях автомобіль Леонардо да Вінчі, підтвердивши правильність ідеї великого вченого.
Винахідником першого автомобіля по праву вважають бельгійця Ф. Фербіста. Він служив фізиком і астрономом в імператора Китаю Канг Хі близько тридцяти років. У 1678 р. він поставив на візок парову машину, а пар, що виривається з котла, направив на лопатки, прироблені до коліс. Пар високого тиску штовхав колесо з лопатками і приводив візок в рух.
Протягом 18-го століття продовжувалися багаторазові спроби побудувати парову машину. Д. Уатт, що до цього займався виготовленням парових машин для заводів, теж проводив розрахунок. Тим не менш, вирішив, що подібну техніку виготовити неможливо.
Історія сучасного автомобіля налічує близько 100 років. К. Бенц і Г. Даймлер збудували наприкінці 19-го століття екіпажі з бензиновими двигунами внутрішнього згоряння. Широкій публіці залишилися невідомі багато винахідників і конструкторів, завдяки яким, в кінцевому підсумку і з’явився сучасний автомобіль.
Сохранить