Сільське господарство США — частина 3.

Перед початком другої світової війни в США налічувалося до 53 млн. овець, в 1950-1960 рр. поголів’я овець трималося на рівні 32-33 млн. голів.
У США розрізняють дві основні зони розведення овець: степову і землеробську. У степовій зоні, що примикає до неї район Скелястих гір овець тримають майже цілий рік на пасовищі: в зимовий час — в долині, навесні і восени — у підніжжя пагорбів, а влітку — на піднесених пасовищах. Таким чином, тут практикують, перегонне вівчарство, овець часто переганяють на 300 км і більше від місць зимівлі.
У доходах від вівчарства в степових районах переважають доходи від шерсті.
У землеробській зоні вівчарство має м’ясний і м’ясо-вовняний напрям. Основну частину доходу (від 3/4 до 7/8) фермери отримують від продажу ягнят на м’ясо. Серед средньошорстних м’ясних порід найбільше значення для виробництва м’ясних ягнят є суффольками, дорсетські вівці. Менш поширені Шропшир, Саутдаун, шевйот, а також туніські вівці. В США., Як і в інших країнах-, ведуться інтенсивні пошуки шляхів підвищення ефективності вівчарства.
Професор університету в Пардью М. Бісон вважає, що в розведенні овець в США в даний час виявляються наступні тенденції:
а) розповсюдження методу отримання трьох ягнения на два роки, в результаті чого вихід ягнят на 100 маток підвищується з 125 (в даний час) до 200 на рік. У поєднанні з відбором на багатоплідність цей метод вважається перспективним;
б) більш широке застосування гормонів для стимуляції росту, що дозволяє отримувати ягнят більш рівномірно протягом року та забезпечувати ринок високоякісною ягнятиною;
в) все більш широко практикується раннє відлучення ягнят (в 30-60-денному віці), що також дозволяє ущільнювати ягнения.