Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Сільське господарство США — частина 1.

СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ. У США вівчарство розвивається дуже нерівномірно. Протягом останніх 50 років поголів’я овець спочатку зменшилося на 15%, а потім стало швидко зростати, досягнувши в 1942 р. рекордної цифри — 56 млн. У наступні роки чисельність овець знову почала різко скорочуватися і в 1959/1960 їх було всього лише 33, 2 млн. У 1920 р. в США вівці порід шроншір, рамбулье, меринос і гемпшир становили 86% всіх зареєстрованих чистопородних овець. Американці тривалий час займалися розведенням овець англійських порід, але в поточному столітті вони велику увагу стали приділяти створенню нових порід. Шляхом схрещування маток рамбулье з баранами лінкольн виведена порода напівтонкорунних овець — колумбія. Це великі за розміром, з хорошими м’ясними формами і дуже скоростиглі тварини. Ягнята у віці 4-5 місяців важать 40 кг. Дорослі матки важать 60-65 кг, племінні барани-100-110 кг. Настриг вовни по племінним стадам дорівнює 5-5,5 кг при виході чистого волокна 55-60%. Шерсть в основному 56-58 якості довжиною 9-12 см.
В даний час майже в кожному штаті є вівці породи колумбія. Робота по виведенню Колумбії була завершена в 1912-1915 рр. В той же час створювалися інші породи. У штаті Айдахо на основі схрещування маток породи лінкольн з баранами рамбулье виведена порода панама, яка за характером продуктивності дуже близька до Колумбії. У Каліфорнії також шляхом схрещування створена порода овець ромейдейль. В якості вихідних порід були використані матки рамбулье і барани ромни-марш. На сільськогосподарській дослідній станції в Південній Дакоті була виведена порода безхвостих овець шляхом використання в якості однієї з вихідних порід курдючних овець. Але ця порода не набула поширення.
За останні роки вівці породи Колумбія, Панама та інші, що дають подвійну продуктивність, складають більшу частину промислових стад. На заході Сполучених Штатів поширені помісі, отримані від маток (меринос X лінкольн) і чистопородних мериносових баранів. Зазвичай таких помісей називають «комбек». Виведення нових м’ясо-вовнових скоростиглих порід і збільшення овець англійських порід говорить про те, що в останні роки в США головну увагу приділяють питанням виробництва баранини. Мериносові породи, які в 20-і роки були ведучими, в даний час складають тільки 2% зареєстрованих чистопородних овець. Найбільш широко поширені наступні породи; суффольками, коррідель, гемпшир, дорсет, шевйот, соутдаун, монтадейль, Колумбія. Серед зареєстрованих чистопородних овець названі породи складають 84%. Щоб підвищити м’ясну продуктивність, американські фермери в широких масштабах застосовують у вівчарстві двопородне і трипородне промислове схрещування. Для цього в багатьох господарствах використовують тільки скоростиглих напівтонкорунних овець, а нерідко і мериносові породи. В результаті таких схрещувань було встановлено, що двопородні помісі краще середніх чистопородних тварин м’ясного типу (без участі мериносів), а трипородне краще двопородних за життєздатністю молодняка, за м’ясної та вовнової продуктивності. Вони не поступаються чистопородним тваринам по сортності туш і перевершують їх по настригу вовни.