Класифікація вантажівок.

Для того, щоб транспортувати будь-який вантаж, потрібен спеціальний транспорт. Сьогодні, щоб здійснити транспортування, можна скористатися одним з таких варіантів: використовувати автомобіль, залізничний, водний або авіаційний транспорт. Кожному варіанту властиві свої переваги, проте більшою популярністю таки користується автотранспорт. Подібне перевезення поєднує в собі надійність, швидкість і зручність. Одна з переваг перевезень автотранспортом — є можливість вибрати той маршрут, який замовник вважає найбільш оптимальним.

Для спецавтотранспорту немає ліміту на вантаж: якщо вам потрібно перевезти малогабаритний, великогабаритний або небезпечний вантаж — ви завжди можете скористатися машиною. Вид вантажу впливає і на вибір вантажівки. Всі вантажні машини умовно класифікуються за видом кузова. Неможливо не відзначити, що більшою популярністю серед всіх користується бортова платформа. Вона універсальна, що дає можливість на цій машині здійснити перевезення багатьох видів вантажу. Як сказав один механік: «А чтоб всё было в срок автозапчасти для грузовиків должны быть всегда под рукой».
Фургон більше підійде, якщо потрібно перевезти штучний або пакетований вантаж. Для того, щоб транспортувати, наприклад, контейнер, доцільніше використовувати контейнеровоз, а у випадку з рідкими вантажами використовують цистерни.
Для самоскидів також існує свій вид вантажу — наволочний вантаж.
Рефрижераторами перевозять вантаж, який треба постійно зберігати при певній температурі. Щоб домогтися подібних умов застосовуються установки (охолоджуючі), що дозволяють підтримувати температурний режим при перевезенні вантажу. Мова йде про такі вантажі як: молочні продукти (морозиво, кефір …), овочі і фрукти, морепродукти і т.д.
Автозчеплення — машини з причепом. Функціональні та зручні машини. Правда, є особливі «протипоказання» — в них не перевозять вантаж, який зберігається в особливих умовах.
Для великовантажних транспортувань існують причепи «Jumbo». Авто перевозять на автовозі, зерно — на зерновозі.
Вищеперелічене лише мала частина видів вантажівок, які існують на сьогоднішній день.
Якщо вантаж транспортується по загальній дорозі, тоді слід дотримуватися вимог, які пред’являються до вантажівок. Домінуюче вимога пред’являється до маси. Крім того, маса вантажу завжди позначався на маневреності вантажівки, і залежать від ваги варіанти доставки. Розвозні вантажні машини до відома даних особливостей є найбільш переважними. «Легкий» автотранспорт — пікап. Вони, звичайно, легкі, але все-таки подібні машини не для великогабаритного вантажу.
Класифікують вантажні машини та в залежності від двигуна, залежно від кількості осей, залежно від складу …
Якщо ж зачіпати тему палива, то, треба зазначити, що в даному питанні — без обмежень: вантажівки бувають і дизельні та на бензині, газі та багатопаливні, зустрічаються і гібридні.