Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Чому динозаври великі?

Палеобіологи Німеччини пояснили чому динозаври були великими, а їх короткий виклад наводить журнал Nature News.
У рамках наукової роботи німецькі вчені вчили взаємозалежність клімату і розмірів тіла деяких видів стародавніх динозаврів. Згідно однієї з теорій, появи циклопічних ящерів сприяло найвища концентрація кисню, полегшувала дихання велетням; майже гарячий клімат і місце для проживання, в той час практично вся суша була з’єднана у величезний континент Пангея.
Вчені зібрали дані чому динозаври були великі, їх предки, птерозаври і навіть зібрали інформацію про перших ссавців — і ще про 400 видів живих тодішніх організмів, — мешкали 299 000 000 — 145 мільйонів років назад. Потім вони визначили присутність взаємозв’язку на рівні статистики між кліматичними причинами і розмірами особин. Але її знайти так і не вийшло.
Після цього експерти з Німеччини перевірили взаємозалежність клімату і розмірів тіла для ссавців, що жили на планеті в період з 65 мільйонів років назад по тому і 100 тисяч років. Слідом їм теж не вийшло знайти взаємозв’язку.
В рамках наукової роботи Швейцарські вчені пояснили величезні габарити ящерів особливою стратегією міжвидової конкуренції. Зокрема, експерти збудували модель розвитку, яка вказує, що суперництво між маленькими динозаврами і ящерами середніх розмірів було дуже великим.
При цьому механічні обмеження на величину яєць, що відкладаються динозаврами, не як на дозволяли зрілим і дитинчатам динозаврів зростати в розмірах відразу. Щоб впоратися з цією легкістю, деякі види динозаврів вивчилися виростати скоро і досягати великих розмірів до 2500 разів.
Швейцарські вчені говорять, що після падіння метеора 65 мільйонів років тому на Землю, відмінності за розміром між зрілими особами і дитинчатами могли сприяти вимиранню ящерів, але це треба ще довести.