Купити нерухомість у Франції.

Іноземці можуть купити у Франції будь-яку нерухомість: житлову, комерційну та землю. Будь-які спеціальні обмеження для іноземців відсутні.
У Франції, майже у всіх випадках, у власності власників перебуває крім будівлі ще й земля, на якій воно побудовано, тобто нерухомість належить їм на правах фригольда. Термін володіння разом з тим не позначений. Досить часто часто власниками нерухомості виступають кілька власників, наприклад, кожен з них володіє своєю частиною будівлі і певною частиною землі під нею.
На об’єкти нерухомості можуть накладатися державою обмеження. Таким чином, перш ніж зробити покупку землі під будівництво, потрібно неодмінно запитати про ці обмеження у нотаріуса або інших консультантів. Найбільш серйозними обмеженнями можуть володіти прибережні зони та історичні області. Вони торкаються багатьох аспектів будівництва, при яких може бути обмежений і вибір будівельних матеріалів та колір черепиці на даху будівлі.
Придбати у Франції нерухомість можна будучи присутнім не тільки особисто, а й віддалено. При особистій присутності можливе використання послуг ріелтора. Проте можна і самостійно провести операцію. Потрібно мати на увазі, що у Франції є професійна асоціація ріелторів FNAIM, участь ріелтора в якій означає суворе дотримання всіх норм закону та додаткових правових гарантій під час укладання угод. Без сумніву, послуги таких ріелторів коштують дорожче. У випадку, коли прийнято рішення, що угода буде укладена без прибуття до Франції, на нотаріуса або рієлтора, який буде реєструвати угоду, оформляється довіреність. До речі, довіреність повинна бути на французькій мові.
Після визначення з об’єктом придбання, можна зробити пропозицію продавцеві персонально або через рієлтора. При затвердженні продавцем пропозиції, потрібно отримати від нього лист про наміри. На півдні необхідно буде укласти двосторонній договір про наміри, що захищає інтереси і продавця — при відмові покупця від придбання, продавець може не повертати аванс.
При не намір продавця продавати нерухомість, покупець має право на вимогу завдатку від нього в подвійному розмірі. Необхідно, щоб протягом 10 днів з початку підписання такий договір був обов’язково завірений нотаріусом. Покупцеві дається після оплати тиждень на те, щоб передумати і відмовитися від угоди.