Ціни на бензин у різних країнах світу.

Різке зростання цін на бензин в США опинився в центрі уваги передвиборчої президентської кампанії.
Американці завжди обожнювали свої автомобілі і дорожили можливістю подорожувати на величезні відстані по безкрайніх просторах країни. Однак тепер, це робити стає все важче через високі ціни на бензин.
Ціни на бензин в Америці все ще нижче, ніж у багатьох інших країнах світу, проте цей факт не особливо втішає американських автомобілістів. Зараз ціни досягли безпрецедентно високого рівня для цієї пори року — близько 1 долара за літр. Не виключено, що ціни будуть продовжувати рости, оскільки в період шкільних канікул та літніх відпусток багато сімей вирушать до подорожі.
Різке зростання цін на бензин стало однією з проблем, яка опинилася в центрі уваги передвиборчої президентської кампанії. Згідно з результатами одного з опитувань, невдоволення виборців економічною політикою президента Обами посилюється у міру підвищення цін на бензин.
Розраховуючий на переобрання демократ Обама каже, що проблему зростаючих цін не вирішити відразу і зазначає, що країні вдалося зменшити свою залежність від імпортної нафти. Він також закликає до більш широкого використання екологічно чистих видів енергії, з тим, щоб ще більше знизити попит на нафту. Республіканці, які ведуть боротьбу за призначення кандидатом в президенти від своєї партії і розраховують перемогти Обаму на президентських виборах, заявляють, що Обама не справляється з керуванням американською економікою і обіцяють знизити вартість бензину.
Ціна на бензин на заправній станції приблизно на три чверті залежить від цін на нафту на світовому ринку і змінюється в залежності від коливань цих світових цін.
В останні місяці ціни на сиру нафту неухильно росли, оскільки ринки стурбовані напруженістю у відносинах між західними країнами та Іраном у зв’язку з іранською ядерною програмою й тим, що обсяг експорту іранської нафти може скоротитися. В деяких країнах важливим фактором, що впливає на ціни на бензин, є податки. Багато, що також залежить від того, чи є у країни власні нафтові ресурси або їй доводиться імпортувати нафту для переробки.
Нижче представлені ціни на бензин в деяких країнах світу в доларах США за літр. Ці дані опубліковані на туристичному веб-сайті mytravelcost.com і про це пише Голос Америки.
Іран — $ 0,12
Саудівська Аравія — $ 0,18
Філіппіни — $ 1,33
Китай — $ 1,29
Швейцарія — $ 1,92
Південна Корея — $ 1,76
Туреччина — $ 2,91
Франція — $ 2,13
Японія — $ 1,85
Австралія — ​​$ 1,50
Уганда — $ 1.64
Бразилія — ​​$ 1,82
Індонезія — $ 0,91
Росія — $ 0,98
В’єтнам — $ 1,01
Центральноафриканська Республіка — $ 1,98
Бруней — $ 0,45
Малайзія — $ 0,68
Колумбія — $ 1,63