Ризики при здачі квартири в оренду.

Мета отримувати достаток і не працювати властива багатьом, тільки подібні мрії реалізувати майже нереально. Зате зведена житлоплоща, яку можна здати в оренду, наближає до цієї мрії. Але здавати квартиру квартирантам не найлегший вид доходу. Адже це досить складний бізнес, яким займатися зможе не кожен. Квартиранти можуть зіпсувати телевізор, зіпсувати свіжий ремонт у приміщенні орендодавця, вони можуть організувати пожежа або забути загвинтити крани і затопити стелі сусідів, і збиток у багато разів перевищить дохід. Не бажаєте стати персонажем сумною хроніки — прочитайте статтю яку підготували на studyguide.ru.
Складіть з наймачем письмовий договір. Цей документ гарантує вам відносну безпеку при передбачуваних інциденти. У ньому вкажіть точну вартість побутової техніки, вашого ремонту і прикладіть свіжі фотографії техніки і беспременно опишіть її стан. Пошукайте чеки на техніку та інше обладнання квартири. Потрібний пункт з продуманим порядком кроків у разі різноманітних інцидентів (пожежі). Щоб зняти допустиму провину за можливі «катастрофи» з себе, варто оглянути стан комунікацій (проводка, газ, труби) спеціальним, засвідченим фахівцями актом.
Перевірте документи ймовірного орендаря, його порядність обов’язкова! Стати жертвою житлового шахрая елементарно. Деякі орендарі знімають квартиру і самі її потім здають декільком десяткам простаків. Мати справу з міліцією доведеться вам. Описані і страшні випадки, коли приміщення збували підставними документами. Відкиньте напускну скромність і ретельно перевірте вашого квартиранта в органах. Якщо він вам здається порядним і надійною людиною, це не означає, що він не може виявитися аферистом. Конфліктні ситуації потрібно передбачити в договорі окремо, то ж стосується і порядку звільнення приміщення. Якщо ви хочете зберегти міцні добросусідські контакти, варто повідомити орендаря про час, коли шуміти суворо забороняється (зазвичай з 20.00).
Вчинки це закономірні і логічні, але зустрічаються орендодавці, які ігнорують їх, не бажаючи «світити» «нетрудові доходи і укладати «білий» договір. Вибір простий — з одного боку (ви не готуєте угоду) економія на податках, з іншого боку (ви укладаєте договір і платите податки) гарантія ваших прав і докази в суді. Розраховувати доведеться виключно на себе. Але пам’ятайте, фахівці з нерухомості (якщо ви вдалися до їх послуг), не вважаються поручителем орендної угоди, вони тільки шукають вам клієнта, так що знайдіть нормального юриста. Орендний бізнес не так простий, як здається.