Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Конденсаційні котли — 2.

З формули реакції горіння газу випливає, що при його горінні виділяється вода і вуглекислий газ . При недостатньому вмісті в цій суміші кисню, вуглекислий газ частково замінюється на чадний. Цей газ не тільки досить токсичний, але і несе з собою дефіцитну енергію, яку можна було використовувати для обігріву приміщення. Тому головне, про що змушені піклуватися виробники, які бажають підвищити ефективність котла — максимально повне згоряння газу. Для цього необхідна ретельна регулювання систем забору повітря і створення горючої суміші. Однак і ця міра ще не все.
Виявляється, помітну частку енергії забирає з собою водяний пар, що виникає при горінні газу. Якщо використовувати цю енергію, то ефективність котлів стане ще вище. Системи опалення даного типу діють саме за цим принципом. Для збільшення ефективності котла відпрацьовані гази потрапляють в конденсаційну область котла, в якій вони конденсуються, виділяючи теплоту фазового переходу, поглинаючу теплоносієм . Застосування енергії води підвищує ефективність котла. Всім зрозуміло, що зазначене збільшення не настільки велика, як хотілося б, але воно дуже помітно. Иногда на трубах с теплоносителем устанавливают задвижки чугунные с электроприводом с такими задвижками можно спать спокойно.
Варто пам’ятати, що конденсаційний котел ефективний для приватних будівель, в яких температура теплоносія досить невисока. Особливо гарні зазначені котли в тих будинках, для опалення яких застосовуються технології, що дозволяють використовувати теплоносій з температурою близько 30 градусів. З ростом температури носія енергії продуктивність такого котла падає, тому їх застосування в промислових масштабах недоцільно.