Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Пожежна сигналізація — частина 2.

Залежно від вимог в приміщенні можуть застосовуватися сигналізації різних конструкцій і типів, яких сьогодні на ринку безліч. Вагомим параметром, за яким можна розділити сигналізацію, є тип визначення НС: аналоговий, або дискретний. На відміну від більшості сучасних пристроїв, у випадку систем сигналізації, аналогові сигналізації більш сучасні, ніж дискретні. Специфікою цифрових пристроїв сигналізації є те, що виникнення пожежі вони реєструють по перевищенні деякого, встановленого виробником параметра. В якості таких величин в найпростіших системах використовується температури приміщення. Більш складні пристрої у вигляді такого параметра використовують параметри освітленості, загазованості та деякі інші.
Дискретні системи пересилають сигнал тільки про виникнення пожежі, а аналогові безперервно інформують про ситуацію в приміщенні. Аналогове пересилання даних про контрольований параметр не тільки надійніше, але й дає можливість легко забезпечити повноцінну обробку інформації, проведення якої засобами датчика неможливо і нерентабельно.
Однак незалежно то того, цифрова чи аналогова сигналізація обрана для установки, основне значення має той параметр, на контроль якого вона розрахована. Тривалий час велику поширеність відчувала сигналізація з контролерами температури, яка монтувалася в різних будівлях та установах. Однак для забезпечення достатньої чутливості необхідно було встановлювати величезну кількість датчиків.
Але розвиток техніки дозволило замінити неефективні температурні датчики більш якісними і надійними вимірниками диму. Для вимірювання вмісту диму такі пристрої використовують спеціальну оптичну систему, що реагує на зміну оптичних властивостей повітря при попаданні в нього диму.