Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Кругообіг металів в природі.

За підрахунками вчених з атмосферними опадами у Світовий океан повертається приблизно 250 тисяч тонн на рік металу, а 100 тис. т розсіюється над континентами, частково потрапляючи у річкові води і озера.
Найважливіше джерело підвищеної кількості свинцю в гідросфері – випадання його з атмосфери. Пил у містах може містити близько 1% металу. Вміст свинцю в дощі і сніг знаходиться від 1,7 мкг / л на територіях, віддалених від індустріальних центрів, до 250-350 мкг / л у великих городах. Надходження свинцю у водойми зі стічними водами промисловості є важливим джерелом цього металу в гідросфері. Біогеохімічний кругообіг свинцю в природі відображає не стільки циклічні, скільки поступальні процеси обміну речовин між організмами і територією їх проживання. Вплив свинцю на компоненти трофічного ланцюга можна продемонструвати величинами зростання концентрації цього металу у воді і морських організмах.
За даними Міжнародної організації охорони здоров’я, нормальний рівень вмісту свинцю в крові коливається в межах 15-40 мкг на 100 мл. Дослідження показали, що тільки 2% населення планети мають значення вище 50 мкг на 100 мл. У той же час, за відомостями Американської педіатричної академії, близько 5% міських дітей у США мають клінічно виражені симптоми отруєння центральної нервової системи солями свинцю, а в Шотландії 17% дітей мають у крові від 50 до 80 мкг на 100 мл свинцю. Допустима концентрація в крові людини свинцю становить 50-100 мкг на 100 мл. Мінімальна концентрація свинцю в крові сучасної людини (0,2 мкг на100 мл) у 100 разів перевищує вміст металу в крові первісної людини.