Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Дахові кондиціонери — що це?

Дахові кондиціонери є найбільш ефективним способом вирішення завдання кондиціонування великих приміщень торговельних залів, театрів, складських терміналів, критих стадіонів, кінотеатрів, і.т.д. Як випливає з назви, дахові кондиціонери встановлюються на даху будівлі.
Системи кондиціонування з використанням даного обладнання призначена для обслуговування великих однооб’ємних приміщень. Даховий кондиціонер (руфтоп) є холодильна машина, яка виконана в єдиному корпусі і призначену для установки, як на даху будівлі, так і на рівні землі на спеціально підготовленому майданчику.
Руфтоп також може бути обладнаний додатковим нагрівачем для підігріву повітря.
Основні типи:
Дахові кондиціонери розрізняють за способом функціонування на:
Руфтопи, що працюють тільки на охолодження
— Руфтопи, що працюють в режимі теплового насоса, що дозволяє використовувати їх і для охолодження, і для нагріву приміщень
— Руфтопи з вбудованою газовим пальником.
Забір і подача повітря здійснюється безпосередньо через повітряні канали, розміщені на даху будівлі або за системою повітряпостачання. Для підмішування свіжого повітря дахові кондиціонери можуть бути додатково укомплектовані камерою підмішування свіжого повітря, що включає в себе повітряну заслінку з регульованим кутом нахилу.
Існує моноблочна конструкція дахових кондиціонерів, це коли всі елементи кондиціонера інтегровані в єдиний корпус, що забезпечує простоту монтажу та технічне обслуговування. За функціональним можливостями і особливостями застосування дахові кондиціонери аналогічні припливним установкам, які працюють спільно з компресорно-конденсаторними блоками. Принципова відмінність полягає в тому, що даховий кондиціонер є моноблочним агрегатом і встановлюється на даху, а центральний кондиціонер встановлюється в приміщенні, але йому необхідний зовнішнє джерело холоду — компресорно-конденсаторний блок або чиллер.
Дахові кондиціонери охоплюють діапазон продуктивності від 7 до 146кВт і включають 12 типорозмірів
Спосіб установки дахових кондиціонерів.
Дахові кондиціонери можуть встановлюватися як зверху охолоджуваного приміщення так і збоку.
Конструкція дахових кондиціонерів передбачає їх монтаж на плоских дахах. Забір і подача повітря в приміщенні з кондиціонером здійснюється через повітряні канали, розташовані на даху будівлі. Повітря може подаватися в приміщення за системою воздуховодов.
Основні функції: Охолодження / Нагрівання / Вентиляція / Авто вибір режимів / Висока / Низька швидкість вентилятора. • Індикація температури повітря в приміщенні. • Захист компресора від частих запусків. • Індикація збоїв або не поломки.
Конструктивні особливості:
Дахової кондиціонер являє собою моноблок, що включає:
— Змішувальну камеру
— Повітряний фільтр
— Компресор
— Конденсатор
— Випарник
— Відцентровий вентилятор
— Забірна решітка
— Вентилятор конденсатора