Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

ПРИГОТУВАННЯ ТІСТА ДЛЯ ВИПІЧКИ.

Масляне тісто
Замісити тісто, розділити його навпіл і розкотити в круглі коржики і квадрати. Так як приготоване таким чином тісто не прилипає до посуду, немає потреби перед випічкою змащувати її жиром. Як тісто, так і випічку можна використовувати на наступний день. Сире тісто загортають спочатку в пергаментний папір, а потім у серветку і тримають в холодильнику. 250 г борошна, 100 гжіра, 100 «-кислого молока або сметани, чайна ложка питної соди, щіпка солі.

Густе тісто
У просіяні борошно і харчову соду поступово додають решту продуктів. 500 г борошна, 1 / 2 чайної ложки харчової соди, 175г маргарину, 125г цукру, сіль, натерта на тертці лимонна цедра або ванільний цукор, 2 сирих яйця, 2 … 3 столові ложки молока.
Рідке тісто
Збити до утворення стійкої піни маргарин, цукровий пісок і ванільний цукор, поступово додаючи яйця. Коли маса стане однорідною, додати борошно і харчову соду і, продовжуючи збивати, підлити молоко. Обробляти тісто за основним рецептом. Якщо для випічки зменшується кількість маргарину або яєць, слід збільшити кількість молока. Тісто має насилу падати з ложки. При застосуванні кухонного комбайна спочатку збивають яйця і цукор до утворення стійкої піни і лише потім додають до них інші продукти.
400 г пшеничного борошна, 250 … 300 г маргарину, 200 г цукрового піску, сіль, натерта на тертці лимонна цедра або ванільний цукор, 3 … 4 сирих яйця.
Пісочне тісто.
Маргарин ретельно розтирають з цукровою пудрою до отримання однорідної маси, додають яйце і продовжують перемішувати до повного розчинення цукру. Після цього в масу вводять питну соду, нейтралізуючи її декількома краплями соку лимона або оцту, для ароматизації додають ванілін, скоринки лимона, настояні на спирті або горілці, корицю. В підготовлену масу засипають муку і швидко замішують тісто. В результаті виходить ніжна, легка, пластична маса, яка добре приймає і зберігає будь-яку форму (з такого тіста можна ліпити різні фігурки). Пісочне тісто на відміну від дріжджового не можна м’яти, інакше воно втратить пластичність, стане пружним (гумоподібним), щільним, а вироби з нього будуть твердими.
Злегка подпиліть стіл борошном, викладають нею тісто надавши йому форму прямокутника, потім розкочують тісто від середини до країв рівномірно по усіх напрямках. Товщина шару залежить від того, які вироби з нього будуть випікати. Так, для пирогів, тортів, тістечок звичайна товщина шару 8 … 10 мм, для печива — 4 … 6 мм. Пісочні вироби випікають на листі або у формі. Випікають вироби в духовці при температурі 180 … 220 ° С.
8 столових ложок борошна вищого або першого сорту, 250 г маргарину, 1 склянка цукрової пудри або цукру, 1 сире яйце, сіль, сода (на кінчику ножа).
Для того чтоб продути дольше хранились хорошо использовать вакуумный упаковщик GENIUS MATIC даже в домашних условиях.
Бісквітне тісто.
Особливість приготування бісквітного тіста — свіжі яйця і максимальне збивання цукрово-яєчної маси, швидке замішування тіста, формування виробів протягом 15 с. При інтенсивному збиванні яєць з цукром відбувається насичення збивати масу повітрям, що сприяє утворенню пористої структури бісквіта. Посуд і віночки, використовувані для збивання яєць з цукром, повинні бути бездоганно чистими, без слідів жиру. Яйця збивають з цукром до збільшення об’єму маси в 2,5 … 3 рази. Під збиту масу всипають борошно, змішане з крохмалем, замішують тісто. Готове тісто розливають у форми, заповнюючи їх тільки на 3 / 4 об’єму (при випічці в результаті розширення бульбашок повітря тісто значно збільшується в об’ємі). Заповнені форми відразу ж ставлять в духовку. Бісквіт випікають при помірній температурі (180 … 200 ° С). При більш високій температурі на його поверхні утворюється скориночка, що перешкоджає видаленню вологи, в результаті чого бісквіт або не пропікається, або підгорає (після охолоджування такий бісквіт осідає і ущільнюється).
При випічці форму з бісквітом не можна струшувати, протягом перших 10 … 15 хв випічки навіть не варто пересувати форми в духовці. Готовність вироби визначають проколюванням його деревяною голкою. Якщо голка суха — бісквіт готовий.
Для того щоб випечений бісквіт легко витягувався з форми, дно і краї форми ретельно змазують розм’якшеним маслом і вистилають папером, який також обереже бісквіт від зламу. Щоб папір легко відокремити від випеченого бісквіта, на неї на кілька хвилин кладуть вологу серветку. Після охолодження бісквіт просочують сиропом, перешаровують кремом або іншими начинками.
3 / 4 склянки борошна вищого гатунку, 1 склянка цукру, 6 сирих яєць, 1 столова ложка крохмалю.