Кодекс блогера!

Я вичитав деякі варіації таких кодексів і списків, та спробував їх написати в монолітному пості, трохи адаптувавши. Не претендую на правоту, це лише мої погляди, на відомі і не дуже, речі, а більш детально можна дізнатися на qawer.ru який пише про блоги.
1. Думай, що пишеш, як пишеш і вмій відповідати за свої слова. Це узагальнене правило, може зводиться до одного знаменитого прислів’я: «Слово не горобець, вилетить не впіймаєш». Необхідно думати, що ми пишемо в нотатках, або коментарях.
2. Те, що написано пером, не вирубати і сокирою. Частково виводиться з першого правила. У першу чергу — це відноситься до написання нотаток. Якщо вже написав замітку, нехай не саму вдалу, то не жени її. Навіть якщо вона була написана на емоціях, в п’яному вигляді і в інших випадках.
3. Стеж за своєю мовою, пиши грамотно, старайся виражатися зрозуміло і без мату. Благо в плані останнього огріху (матюків) ситуація непогана, але з приводу вираження думки — є велике але. Я помітив, що багато хто любить виражатися просторово. Це пов’язано звичайно зі стилем висловлень людини, але це не завжди добре.
4. Намагайтеся не писати коментар для галочки. Краще не писати нічого, ніж писати дурниці.
5. Коментуйте тільки те, що цікаво. Цей пункт з кодексу блогера також важливий. Я вважаю, що правильно — коментувати тільки те, що цікаво, і там де в тебе є що сказати.
6. Не давай поспішних і порожніх обіцянок. А якщо даєте — виконуйте. Дуже важливе правило, та й особливо останнім часом, коли замість того, щоб працювати на довіру між нами — блогерами, багато зловживають цією довірою, намагаються всіляко порушити домовленості, або байдуже поставитися до даних обіцянок.
7. Всі блогери рівні. Не варто приймати цей вислів буквально, але варто подумати про це «глибше». По суті, люди всі рівні і мають рівні права, але при цьому у нас різний статус, і різні умови в житті. Не варто ставити себе вище за інших, пафосно висуваючи своє «Я» вперед.
8. Ставайте особистістю. Будьте особистістю, працюйте на своє ім’я і авторитет, не заохочуйте анонімність.
9. Не заохочуйте конфлікти, залагоджуйте суперечки, не годуйте тролів. Спори і розбирання — це завжди погано. Намагайтеся не допускати суперечок, примирити сторони, а троллям вказувати на двері.
10.Не забруднюй свій блог. Хвора тема для багатьох. Перш за все — це тематичність. Якщо ти спочатку зробив тематичний блог — то пиши на тему, і намагайся не відходити від неї.
11. Не бійтеся ставити посилання на інші блоги. Не варто боятися посилатися на інших блогерів відкритими посиланнями.
12. Робіть ретвіт цікавих постів. Не лінуйтеся робити ретвіти цікавих заміток інших блогерів. Залучаючи людей на блог автора, ви стимулюєте його на написання нових цікавих постів.
13. Шукайте свої помилки і працюйте над ними. Якщо ви написали дурну або нецікаву замітку і її не коментують, не поспішайте лаяти всіх, і вся, можливо ви не допрацювали, або не догледіли чого. Намагайтеся писати цікаво.
14. Вітайте здорову критику. Ви повинні бути раді, якщо вас здраво критикують. Критика допомагає розвиватися і бачити свої недоробки, виправлення яких позитивно позначиться на вашому блозі і вас самих.
15. Не засмічуйте блог неякісним контентом. Безумовно все залежить від того, як ви поставили блог. В цілому ж, коли блог стає маревних — ви втрачаєте читачів.
16. Зробіть дружній інтерфейс. Так, не всі ми дизайнери, верстальники, програмісти. Але постарайтеся оформити дизайн блогу так, щоб він був зручний для відвідувачів.
17. Пишіть для людей, а не для рейтингів. Безумовно, ми всі хочемо виростити пузомірки і захопити топ. Але насамперед ми повинні розуміти, що пишемо не для циферок, а для душі і людей.
18. Заводьте знайомства і зв’язки. Всі ми люди і навіть мережеве спілкування, може перерости в міцну дружбу. Знайомтеся, дружіть, заводьте зв’язки.
http://qawer.ru/