Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Кімнатні рослини — бажано пересаджувати весняною порою.

Кімнатні рослини бажано пересаджувати весняною порою, найбільш вигідні місяці для цього березень і квітень. Молоденькі рослини необхідно пересаджувати щорічно або 2-3 рази на рік. Зрілі кімнатні квіти повинні змінювати своє місце перебування один раз в 5-6 років. При пересадці квітів особливу увагу слід приділити квіткових горщиках. Бажано вибрати глиняні горщики, так як вони пористі вбирають непотрібну вологу. Зазначені вазони чудово пропускають повітря. Але вони мають свої недоліки. Якщо кімнатна рослина довго росте в подібному горщику, то його коріння ніколи не пристануть до стінок. Вазони, покриті глазур’ю, пофарбовані, металеві, пластикові, фарфорові не пропускають кисень і миттю нагріваються на сонці. З цього списку найбільш придатні пластмасові горщики, так як вони доступні, до їх стінок не прилипають коріння рослини. Великий мінус в тому, що вони утримують вологу, вона не може випаровуватися.

Перед пересадкою новенькі горщики потрібно вимити гарячою водою, а з колишніх горщиків варто зішкребти вапняний наліт. Обов’язково продезінфікуйте їх розчином марганцівки і помийте гарячою водою. Дані заходи необхідні для того, щоб вбити спори бактерій, грибів, личинки, павуків і т. д.
Крім квіткових горщиків правильно підібрати потрібне і грунт. Майже для більшості квітів підходить нейтральна або лужна, а от для азалії підходить кислий грунт. Землю бажано попередньо прожарити в духовці при температурі 80 градусів. Дана операція вбиває різних шкідників.
Як бачите, до пересадки потрібно дуже добре підготуватися, якщо ви бажаєте, щоб ваші квіточки надалі завжди пахли і не хворіли. А якщо вам вже потрібні квіти до свята то доставка букетів на дім це те, що вам дійсно підійде.
Під час пересадки треба дбайливо вийняти рослину з горщика і обтрусити більшу частину землі. Також поставити рослину на кілька хвилин у воду, щоб земля відстала від коріння. Хворі і вельми переплетені корені потрібно обрізати і підсушити спиртом. Якщо садите рослину в пластиковий горщик, то обов’язково покладіть на дно керамзит або биту цеглу, яка буде вбирати зайву вологу. Землю в горщик потрібно насипати поступово. Насипати землю по самі вінця не варто, так як під час поливання вона почне вимиватися, тому надійніше відступити від краю кілька сантиметрів.
Після пересадки обов’язково полийте кімнатні рослини, особливо ті, у яких дрібні корінці. На пару днів їх необхідно прибрати подалі від яскравого сонця. Ксерофіти та інші рослини з потужними стічними корінням можна не поливати 5-7днів. А щоб земля моментально не пересохла, можна накрити її картонкою.