Кімнатні рослини — коли квіти можуть отримати сонячний опік?

Кімнатні рослини: як не отримати сонячний опік.
З приходом довгожданої весни дні стають довшими, сонце починає світити дуже яскравіше і довше. Якраз в цей час кімнатні квіти можуть отримати сонячний опік. Це стосується як і світлолюбних, так і тіньолюбних рослин.
Щоб кімнатні квіти довгий час були красивими, варто зменшити вплив яскравих сонячних променів. Для цього потрібно проводити світлову загартування, тобто потихеньку привчати кімнатні рослини до яскравого весняного сонця. Знімати кімнатні квіти з підвіконь вам не варто, можна зробити по-іншому: затемнити вікно світлої шторою. Зараз потрібно приступити до загартовування кімнатних рослин. Тепер кожен день треба відсувати шторку на 15, потім на 20 хвилин і т. д. Кожен день потрібно збільшувати час перебування кімнатних квітів на сонці. Так ви допоможете пристосуватися кімнатним рослинам до незвичних світлових умов.
Тіньолюбні кімнатні рослини навесні потрібно поставити в тінь. Як дізнатися, які кімнатні рослини не переносять рясного сонячного світла? Потрібно уважно розглянути листя кімнатних рослин, якщо вони глянцеві, шкірясті, блискучі, то ставити їх у тінь немає необхідності. А якщо листочки у кімнатної рослини бархатисті і пухнасті, то їх неодмінно треба поставити в тенечек. Не люблять яскраве сонце такі кімнатні рослини, як папороть, маранта. Як правило, темно-зелені кімнатні рослини люблять стояти в тіні. Під теплим сонцем вони стають більш блідими, а ось далеко від сонячного світла вони стають більш насиченими. До тіньолюбні рослини варто віднести грошове дерево, алое, плющ, аспарагус.
Але є кімнатні рослини, яким весь час потрібне сонячне світло, а відсутність сонячного світла може привести до їх загибелі. Переважно люблять сонячне світло молоді кімнатні рослини. Вони, на відміну від дорослих рослин, досить важко переносять нестачу сонячного світла. Герань, фуксія, фікус, кодіеум, абутилон — світлолюбні рослини. Дані кімнатні рослини рекомендують ставити на вікна, які виходять на південний схід або на південний захід, тому що сонце світить в ці вікна найбільше. Знайти квітку до душі ви зМожете завітавши у интернет-магазин цветов в Київі.
Необхідно також пам’ятати, що на підвіконні освітленість наполовину нижче, ніж на вулиці. В одному метрі від вікна вона знижується на 75 відсотків, у двох метрах на 90 відсотків. Невимитих вікна утримують до 40 відсотків світла, тому треба мити вікна якомога частіше.
Не тільки світлові, але й теплові зміни можуть негативно впливати на кімнатні рослини. З появою весни в місті відключають опалення, і температура в квартирі природно знижується, тому необхідно заздалегідь подбати про кімнатні рослини. Варто якомога частіше провітрювати кімнати, потрібно виносити кімнатні квіти на цілий день на балкон. Під кінець дня кімнатні рослини треба перенести з балкона до квартири, а ось влітку цього можна буде не робити. Але певні кімнатні квіти можуть неважко переносити великі температурні перепади, наприклад лимони та мандарини.