Як мити немовля.

Коли пупочек заріс, можете сміливо починати купати і обполіскувати немовля в проточній воді і у ванні. У холодну пору року, немовляти потрібно купати пару раз на тиждень, а ось в жарку пору року щодня, влітку, можна і кілька разів на день. Не варто часто користуватися милом при купанні малюка, тому що мило сушить, тим самим шкодить шкірі малюка якщо є можливість, то купайте крихту в кип’яченій воді з відварами трав — евкаліпта, календули, череди, ромашки і ін. Не порадившись з дитячим лікарем, не використовуйте присипку, мазі, креми і ласьони. Якщо можете, то, постарайтеся рідше мочити пупкову ранку, так, вона швидше заживе.
Перед миттям карапуза, перевірте, чи нічого ви не забули. Забувши щось для миття дитини, не варто кидати дитину одну без нагляду, обгорніть карапуза в що-небудь і разом з ним підіть за необхідним предметом. Пухнасті широкі простирадла ідеально підійдуть для купання немовлят, для обмивання крихт, бажано придбати махрову губку, бажано температуру водички для купання робити близько 38 градусів.
Для миття малюка вам знадобляться:
1) Дитяча ванна;
2) Вузькоспеціальний водний термометр (36,6 — 37 градусів);
3) м’якенький рушник;
4) Дитяче рідке мило;
5) Губка (або шматочок махрового рушника);
6) Тепла і звичайні пелюшки природно при митті;
7) Гігієнічні засоби — присипка для припудрювання, мазі і креми або дитяче гель-масло;
8) Ватні палички для вух;
9) Ківш для води, щоб обполіскувати дитинку.
Очі дитинки слід витирати різними сторонами хусточки, це необхідно для того, щоб бактерії не переходили з ока в око.
Експлуатація шампуні не рекомендується частіше 2-х разів на тиждень. До всього цього, не потрібно промивати дитину під струменем води, через те, що температура у воді може розходитися і малятко перелякається.
Протягом усього дня ви можете обмивати дитину. Після того, як викупалися, погодуйте чадо, тому що тіло розслаблене, дитина швидко і засне. Купіть спеціальну дитячу ванночку для миття свого малюка. У ванні для всрослих, дитину дозволяють мити тільки після пів року життя. Безумовно підтримуйте однією рукою голівкудитини над водою.
Генітальні органи хлопчиків, слід підмивати дитячим милом, а ось дівчаток потрібно підмивати звичайною водою (без мила). Витирати малюка слід спереду назад (від живота до спини).
Після купання малюка з милом, проходять і деякі висипки у дитинки, Але, якщо дитинка чешиться, піднімається температура, то бажано викликати лікаря.
Не забувайте перевіряти, чи ретельно ви змили піну від мила з тіла дитини, при залишках піни на тілі, можуть виникнути різноманітні подразнення.