ЯБЛУЧНЕ МІЦНЕ ВИНО

Вино готують з яблучного соку з додаванням невеликої кількості горобинового соку для кращого освітлення вина. Зазвичай найкраще вино виходить при наступному співвідношенні соків: 90% яблучного і 10% горобинового. На 10 л вина витрачають 7 л суміші соків.
Для отримання сусла беруть 6,3 л яблучного соку (краще осінніх або зимових сортів) і 0,7 л горобинового соку з додаванням 2,5 кг цукру і 1,5 л води. Таке вина не гріх подавати при проведение фуршетов, весіль та різних свят.
При відсутності горобинового соку беруть один яблучний в кількості 8 л і додають 2,1 кг цукру і 0,8 л води. Після ретельного перемішування соків з водою і розчинення цукру сусло розливають в пляшки і ставлять на бродіння, внісши до них приготовлену закваску. Бродіння триває 7-10 днів. В результаті бродіння виходить вино міцністю 5-11 градусів. Для доведення вина до 16 градусів вино спиртують. На 10 л зазначеного вина беруть 0,5 л спирту або 1 л горілки вищого очищення. Спирт або горілку рівномірно розподіляють по бутлях, а вміст ретельно перемішують до отримання однорідної суміші вина в бутлі. Після спиртування вино витримують у бутлях 5 діб, щоб спирт з’єднався з вином повністю. Після цього вино фільтрують і розливають у пляшки. Яблучне вино повинно бути золотистого кольору, освіжаючого приємного кисло-солодкого смаку з ароматом свіжих яблук.